Sami przygotowali salę treningową. Teraz uczą ochotników

  • 23.02.2021, 08:52
  • LJK
Sami przygotowali salę treningową. Teraz uczą ochotników fot. PSP Biała Podlaska
kpt. Mateusz Maleńczuk oraz st. sekc. Mateusz Parafiniuk to specjaliści od gaszenia pożarów wewnętrznych. W miniony weekend na terenie bialskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej odbyły się ćwiczenia w specjalnej sali treningowej przygotowanej przez strażaków.

W specjalnie przygotowanej sali treningowej w piwnicy JRG Biała Podlaska odbyły się ćwiczenia doskonalące dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych w powiatu bialskiego. Sala ta powstała z inicjatywy strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej. Naukę prowadzili instruktorzy z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych: st. sekc. Mateusz Parafiniuk oraz kpt. Mateusz Maleńczuk. W szkoleniu brały udział jednostki OSP Sławacinek Stary oraz OSP Rossosz.

Tematem ćwiczeń były „Podstawy zabezpieczania i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych”. Dzięki szkoleniu strażacy - ochotnicy poznali sposoby poruszania się w trudnej strefie, przeszkolili się z wzywania pomoc w sytuacji kryzysowej i podejmowania działań samoratujących w trudnej strefie. Ponadto ratownicy zapoznali się z zasadami organizacji i funkcjonowania grup szybkiego reagowania RIT.

W Najbliższym czasie planowane są szkolenia kolejnych chętnych jednostek OSP.

LJK

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe