Kodeń oficjalnie z dotacją na gospodarkę wodną

  • 23.02.2021, 14:20
  • LJK
Kodeń oficjalnie z dotacją na gospodarkę wodną fot. nadesłane
Wsparcie na budowę, przebudowę lub wyposażenie obiektów budowlanych służących do zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków oraz na zakup i montaż urządzeń kanalizacyjnych i wodociągowych. Dziś oficjalnie przedstawiciele gminy Kodeń podpisali umowę na realizację projektu związanego z gospodarką wodno-ściekową.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego wręczono dziś umowy o przyznanie pomocy na realizację operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich . Łączna kwota dofinansowania, która trafi do lubelskich gmin to ponad 90 milionów złotych.

Ze względu na ograniczenia kontaktów społecznych oraz przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa, umowy odebrali dziś przedstawiciele 10 gmin w tym z powiatu bialskiego gmina Kodeń. Kwotę jako pozyskano to 1 702 916,00 zł. W wydarzeniu uczestniczył Jerzy Troć, wójt gminy oraz Mariusz Zańko, sekretarz gminy

Aktualnie Samorząd Województwa Lubelskiego, dysponuje kwotą ponad 90 mln zł, co umożliwia podpisanie 97 umów o przyznanie pomocy finansowej. Po zakończeniu prac Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi nad zmianą rozporządzenia o podziale środków z PROW, Samorząd Województwa Lubelskiego otrzyma dodatkowe środki finansowe umożliwiające podpisanie umów z pozostałymi wnioskodawcami, znajdującymi się na liście rankingowej.

- Zainteresowanie inwestycjami w gospodarkę wodno-ściekową pokazuje jak wielkie są nadal potrzeby w tym zakresie w naszym województwie. Zamierzamy kontynuować rozpoczęte działania, aby wszystkie zainteresowane gminy mogły uzyskać wsparcie i wykonać planowane inwestycje. - mówi Zdzisław Szwed, członek zarządu Województwa Lubelskiego. 

Gminy oraz spółki im podległe mogły liczyć na kwotę pomocy w wysokości do 2 mln zł. Operacje typu „Gospodarka wodno-ściekowa” skierowane są do gmin wiejskich i miejskich, z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5 tys. mieszkańców. Wsparcie można było otrzymać na budowę, przebudowę lub wyposażenie obiektów budowlanych służących do zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków oraz na zakup i montaż urządzeń kanalizacyjnych i wodociągowych.

Pod względem skanalizowania województwo lubelskie ze wskaźnikiem 53% zajmuje ostatnie miejsce w kraju. Niewiele lepiej wygląda sytuacja z wodociągami. Tutaj zajmujemy 14. pozycję na 16. województw. 

LJK

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
70 000 000
70 000 000 25.02.2021, 19:24
Czeki od kłamczuszka są bezcenne (pamiętajcie że wirus jest w odwrocie).
old ( but maybe )
old ( but maybe ) 23.02.2021, 15:17
Lepszej zachęty do odwiedzenia gminy Kodeń niż Te Dwie Panie na zdjęciu nie trzeba ( a nad Bugiem ponoć wszystkie Panie takie ! )...Gdzieś tam w tle te wodociągi, ha ha !
P.S. Uderz w stół...

Pozostałe