Złożyli kwiaty ku pamięci "Niezłomnych"

  • 01.03.2021, 08:30
  • Karolina Jaszczuk
Złożyli kwiaty ku pamięci "Niezłomnych" fot. Karolina Jaszczuk
W mieście odbyły się obchody z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych, które miały na celu uczczenie pamięci o niezłomnych żołnierzach i ich dokonaniach. Kwiaty złożono w dwóch miejscach Białej Podlaskiej.

Niedzielne obchody (28 lutego) rozpoczęła msza święta z udziałem gości i sztandaru. Tuż po niej uczestnicy przemaszerowali do Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej, na którego ścianie znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona Żołnierzom Wyklętym. Delegacje złożyły pod nią kwiaty oraz zapaliły znicze.

- Przypomnijmy, że uroczystości Dnia Żołnierzy Wyklętych obchodzimy od 10 lat, gdy Sejm ustanowił święto państwowe dla uczczenia pamięci tych, którym władza PRL odmawiała prawa do honorowego oddawania im pamięci. Żołnierze antykomunistycznego, niepodległościowego podziemia, wykuli sobie miejsce w polskiej historii jako żołnierze wyklęci, żołnierze niezłomni. - mówił podczas uroczystości Michał Litwiniuk, prezydent miasta.

Druga część uroczystości odbyła się na ulicy Krótkiej przy dawnym urzędzie bezpieczeństwa. Pod tablicą także pojawiły się kwiaty i znicze.

Karolina Jaszczuk

Zdjęcia (61)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe