Woźnica był kompletnie pijany. Wyrzucił śmieci przy budynku, bo nie chciano ich przyjąć

  • 02.03.2021, 11:57
  • Karolina Jaszczuk
Woźnica był kompletnie pijany. Wyrzucił śmieci przy budynku, bo nie chciano ich przyjąć fot. archiwum
Woźnica przyjechał do punku odbioru odpadów. Pracownik zgłosił jednak policjantom, że woźnica jest pijany i nie przyjął przywiezionych przez niego rzeczy. 38-latek postanowił się ich pozbyć bez względu na to.

W sobotę (27 lutego) dyżurny bialskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pijanego woźnicy. - Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna przyjechał zaprzęgiem konnym do punktu odpadów komunalnych, jednak jest pod wyraźnym działaniem alkoholu. Dodatkowo mężczyzna pił alkohol również w obecności zgłaszającego. - informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy.

W momencie, gdy woźnica dowiedział się, że nie będzie mógł pozostawić tam przywiezionych wersalek i płyt meblowych, postanowił się ich pozbyć bez zgody. Wyrzucił je przy budynku gospodarczym, w którym znajduje się punkt odbioru odpadów.

Dyżurny policji zadysponował na miejsce policjantów z Janowa Podlaskiego. - Funkcjonariusze zauważyli zaprzęg konny i woźnicę, gdy ten wyjeżdżał z miejsca interwencji. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli. Wówczas potwierdziły się informacje przekazane przez zgłaszającego. Siedzący na wozie mężczyzna był kompletnie pijany. Urządzenie wykazało ponad trzy promile alkoholu w jego organizmie.

Po wykonanych czynnościach 38-letni woźnica z Rokitna został zwolniony, a zwierze z zaprzęgiem przekazane pod opiekę jego trzeźwemu znajomemu. Za prowadzenie zaprzęgu konnego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara aresztu lub grzywny.

 

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
%
% 02.03.2021, 21:17
A ile miał kuń ?
Haha
Haha 02.03.2021, 15:57
To gdzie ma to wyrzucić do lasu? Tyle się płaci za wywóz śmieci, a potem nie dość, że samemu trzeba organizować transport, to jeszcze łaskę robią, że przyjmą. A w lesie niedługo będzie pełno takich wersalek.
To niesprawiedliwe.
To niesprawiedliwe. 02.03.2021, 15:55
Też mi afera! Przecież to koń prowadzi wóz, nie woźnica. Uważam, że mimo wszystko źle potraktowano pana woźnicę i przynajmniej śmieci pracownik powinien przyjąć .

Pozostałe