W Terespolu pamiętają o "Wyklętych"

  • 02.03.2021, 12:21
  • Karolina Jaszczuk
W Terespolu pamiętają o "Wyklętych" fot. Jacek Danieluk (fb)
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczczona także w Terespolu. Wzięli w nich udział przedstawiciele miasta, straży oraz bractwa.

Wczoraj (1 marca) symbolicznie upamiętniono Żołnierzy Wyklęty. Przedstawiciele samorządu, rady miasta, straży pożarnej oraz Bractwa Kurkowego złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku w centrum miasta.

- Naszym obowiązkiem jest pamiętać, o tych którzy nieulękli się reżimowi komunistycznemu i walczyli o wolną Polskę. Warto przypomnieć, że fundatorem Muralu Terespolskiego Żołnierzy Wyklętych jest „Fundacja Kocham Podlasie” Senatora RP Grzegorza Biereckiego. Serdecznie wszystkim dziękuję. - pisze Jacek Danieluk, burmistrz Terespola.

 

Karolina Jaszczuk

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe