
W trakcie skoordynowanej akcji funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Lublina, Chełma i Zamościa weszli do dwóch lokali na terenie miejscowości Świdnik. Mundurowi zabezpieczyli komplety kluczy do automatów, siedem urządzeń do gier, telefony z aplikacjami do obsługi tabletów z grami hazardowymi oraz gotówkę w łącznej kwocie 40 tys. zł.
Zatrzymano cztery osoby, którym postawiono zarzuty urządzania i prowadzenia gier hazardowych wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.
Funkcjonariusze przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych osób. W jednym z mieszkań znaleźli 18,5 g marihuany. Osadzonym grożą wysokie kary - kara grzywny do 720 stawek dziennych lub kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Zaś za urządzanie gier na automatach grozi kara administracyjna - 100 tys. złotych od każdego nielegalnego automatu.
Sprawa ma charakter rozwojowy.
nic nie zwalnia od myślenia i czujności.