Do Krzny wpływała nieznana ciesz. Spółka czyściła rury przy ujęciu

  • 09.03.2021, 08:53
  • LJK
Do Krzny wpływała nieznana ciesz. Spółka czyściła rury przy ujęciu fot. Janusz Kulawiec
Zostaliśmy zaalarmowani przez czytelnika o tym, że do Krzny rowem za parkiem płynie jakaś biała ciecz. Władze miasta po informacji od razu skierowały tam odpowiednie służby.

W sobotę zadzwonił do nas czytelnik zaniepokojony cieczą spływającą do Krzny na terenie Białej Podlaskiej.  Szybko o sprawę zapytaliśmy przedstawicieli urzędu miasta Biała Podlaska - Straż miejska i spółka WOD-KAN to sprawdzają, prawdopodobnie jest to wyciek z kanału deszczowego. Prezydent miasta polecił, żeby pobrano próbkę do sprawdzenia co to za zawiesina - zaznacza Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy bialskiego magistratu. 

Jak się okazało za wydobywającym się zanieczyszeniem stała spółka miejska Bialskie Wodociągi i Kanalizacje WOD-KAN. - Podczas czyszczenia instalacji przy nowej studni na ujęciu wody przy ul. Sitnickiej w Białej Podlaskiej ił i inne nieczystości dostały się do kanału deszczowego. Zawiesina jest niegroźna dla środowiska. Inwestycje prowadzi Zakład Zagospodarowania w Wodę - informuje Janusz Bystrzyński, prezes spółki BWiK WOD-KAN. Co to za biała ciecz ustalono w poniedziałek. 

Zawiesina znajdująca się za parkiem została wypompowana przez odpowiednie służby po weekendzie. 

LJK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Leszek
Leszek 09.03.2021, 20:40
Czyżby czajka 2
Jojo
Jojo 09.03.2021, 18:24
Wszystkim wędkarzom mówimy SMACZNEGO buhajaja

Pozostałe