Przemyty za pół miliona udaremnione

  • 09.03.2021, 15:22
  • Karolina Jaszczuk
Przemyty za pół miliona udaremnione fot. KAS
Funkcjonariusze celno-skarbowi oraz strażnicy graniczni udaremnili w ostatnim czasie kilka przemytów. Wartość nielegalnych papierosów to około pół miliona złotych.

Celnicy oraz strażnicy graniczni z Terespola prowadzą wspólne kontrole mające na celu przeciwdziałanie przemytowi do Polski wyrobów akcyzowych. W ostatnich dniach udało im się udaremnić kilka dużych prób przemytu papierosów. Nielegalne ładunki były ukryte w wagonach pociągów towarowych wjeżdżający do Polski z Białorusi.

- W trzech przypadkach towarem „przykrywkowym” dla przemytu była drewniana zrębka. W ostatnich miesiącach to właśnie w zrębce funkcjonariusze z przejścia kolejowego w Terespolu najczęściej znajdują nielegalne papierosy.

W kolejnym pociągu papierosy ukryte były w ładunku betonowych bloczków i wyrobów z cementu. Jeszcze inny skład towarowy załadowany był legalnie wwożoną do Polski płytą pilśniową, pomiędzy którą funkcjonariusze KAS i SG znaleźli aż 12,4 tys. paczek papierosów. - informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Łącznie podczas pięciu kontroli ujawniono prawie 29,4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Ich wartość rynkowa to około 440 tys. złotych.

Przemyt papierosów udaremnili w ostatnim czasie także celnicy z Małaszewicz  i Białej Podlaskiej. - Papierosy ukryte były w jednym z wagonów składu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski. Spod kilku ton drewnianej zrębki funkcjonariusze wydobyli w sumie 4495 paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 66 tys. złotych. - dodaje Michał Deruś.

 

Karolina Jaszczuk

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jojo
Jojo 09.03.2021, 18:22
Haha a ile przejechało w tym czasie fajek ? Ciekawe że wciąż coś tam znajdują a fajek ruskich pod dostatkiem jest jak nigdy ...
Jajo
Jajo 10.03.2021, 09:26
A zwróć uwagę, że cały czas znajdują w zrebkach. Może warto przyjrzeć się firmie, która zamawia ten towar.

Pozostałe