Bialska Szkoła Ćwiczeń już działa

  • 16.03.2021, 12:28
  • Weronika Maksymiuk
Bialska Szkoła Ćwiczeń już działa fot. Miasto Biała Podlaska (fb)
W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój „Wsparcie tworzenia sieci szkół ćwiczeń w celu rozwijania u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych” w lutym odbyła się konferencja pod tytułem „Twórczy uczeń wyzwaniem edukacji".

Uczestnicy konferencji poznali założenia projektu Bialskiej Szkoły Ćwiczeń oraz zwiększenia wykorzystywania systemu wspomagania szkół w zakresie rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych oraz umiejętność uniwersalnych tzw. transversal skills.

W pierwszej części konferencji moderowanej przez Stanisława Romanowskiego, Naczelnika Wydziału Edukacji Kultury i Sportu głos zabrali: Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty; w imieniu Ministra edukacji i Nauki wystąpił Paweł Bieniek; Magdalena Brewczyńska, reprezentantka Wydziału Rozwoju Kompetencji Kluczowych; Barbara Kratiuk, Kierownik LSCDN Oddział w Białej Podlaksiej; Katarzyna Sierpowska, dyrektor Zespołu Szkół w Białej Podlaskiej; Agata Kipica, przedstawiciel Industry Exeutive - EDU Microsoft; Justyna Prokocka-Kasjaniuk, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej; Małgorzata Rafał z BCK, Ewa Filipiuk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej oraz dr Sabina Wieruszewska-Duraj z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Umowa podpisana przez Michała Litwiniuka, prezydenta miasta z Ministerstwem Edukacji Narodowej na realizację projektu Bialskiej Szkoły Ćwiczeń opiewa na ponad 1 328 133,67 zł.

Weronika Maksymiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe