Uczestnicy projektu "AnimaLove" wciąż pomagają schornisku

  • 23.03.2021, 12:03
  • Weronika Maksymiuk
Uczestnicy projektu "AnimaLove" wciąż pomagają schornisku fot. Weronika Maksymiuk
Młodzież oprócz zrealizowanej zbiórki dla bezdomnych czworonogów planują wykonać budy dla psów oraz pomóc przy pracach porządkowych w schronisku.

W piątek (19 marca) uczestnicy projektu "AnimaLove" realizowanego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności zorganizowali zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska "Azyl" w Białej Podlaskiej.

- Zbiórka karmy dla psów to jeden ze sposobów rozwiązania zdiagnozowanego przez młodzież problemu przepełnionego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Przygotowując się do działania, młodzież poznała najważniejsze potrzeby schroniska, przygotowała plakat informujący o zbiórce, nagłośniła akcję w mediach oraz wśród znajomych a także przygotowała drobne upominki dla darczyńców – własnoręcznie wykonane lizaki oraz plastry drewna z wypisanymi hasłami i cytatami o psach. - Małgorzata Zając, kierująca projektem.

Wydarzenie pod hasłem "Pełna miska - zbiórka dla schroniska" odbyła się w bialskim internacie ECKiW OHP w godzinach 15-16. Każdy w odpowiednim momencie mógł dostarczyć karmę. Dzięki zaangażowaniu młodzieży i szczodrości ofiarodawców udało się zebrać ponad 70 kg karmy suchej i mokrej oraz kilka worków marchwi i buraków do przygotowania posiłków dla psów.

Kolejnym etapem projektu trwającego do 16 kwietnia to wykonanie bud dla psów, prace porządkowe w bialskim schronisku oraz cykliczne wyprowadzanie czworonożnych podopiecznych schroniska na spacery.

Weronika Maksymiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe