Zbudowali "Ekonomik" w Minecrafcie

  • 26.03.2021, 13:35
  • Karolina Jaszczuk
Zbudowali "Ekonomik" w Minecrafcie fot. ZSE w Międzyrzecu Podlaskim
Dwa miesiące temu uczniowie oraz nauczyciele wpadli na pomysł urozmaicenia nauki zdalnej ciekawym projektem. Wspólnie zbudowali swoją szkołę w grze Minecraft i szczegółowo odwzorowali jej plan oraz wystrój. "Ekonomik" można już zwiedzać w wirtualnym świecie.

- Ponad dwa miesiące temu powstał pomysł aby wykorzystać możliwości Minecraft przy zaprojektowaniu Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Tak oto powstał ciekawy projekt dzięki któremu każdy może zwiedzić naszą szkołę w wirtualnym świecie Minecraft. - czytamy na stronie internetowej szkoły.

Wiele lat wcześniej, inni uczniowie przygotowali projekt szkoły w programie Auto Cad. To właśnie on posłużył jako podstawa do wybudowania szkoły w Minecrafcie. Bryła, ściany oraz sale zostały odwzorowane według realnych pomiarów w skali 1 m - 10 bloków.

Pierwszym etapem była budowa szkieletu szkoły w grze. Później uczestnicy projektu przystąpili do wyposażania sal lekcyjnych i pomieszczeń sugerując się ich realnym wyglądem.

- Na potrzeby projektu i ze względu na sytuację pandemiczną w salach lekcyjnych i pomieszczeniach zostały nagrane krótkie filmiki. Na ich podstawie uczniowie mogli zbudować w Minecrafcie znajdujące się tam przedmioty, meble, ławki, dodatki. Każda z sal i pomieszczeń ma idealnie odwzorowane elementy zgodnie z tym co się w niej znajduje – nie są to przypadkowe rzeczy. - czytamy.

Trzecim etapem projektu było odwzorowanie korytarzy, których w międzyrzeckim "Ekonomiku" jest całkiem sporo. W tym przypadku wzorowano się na przygotowanym wcześniej wirtualnym spacerze po szkole autorstwa Jakuba Kiryluka z klasy 4i1.

W tworzenie szkoły w wirtualnym świecie Minecraft zaangażowani byli: Kacper Kościaniuk, Szymon Pociejuk, Karolina Maksymiuk, Jakub Lawenda, Bartosz Marciniuk, Paulina Chodźko, Aleksander Nurzyński, Jakub Krukowski oraz ich opiekun Tomasz Marciniuk.

Każdy ciekawy wirtualnego "Ekonomika" może go zwiedzić. Na stronie szkoły znajduje się instrukcja jak odwiedzić ją w świecie Minecrafta.

 

Karolina Jaszczuk

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 29.03.2021, 13:59
a kogo to interesuje.......nikogo........
absolwentka
absolwentka 26.03.2021, 15:35
Super pomysł

Pozostałe