Poznają kulturę i kulinaria Południowego Podlasia

  • 31.03.2021, 08:29
  • Karolina Jaszczuk
Poznają kulturę i kulinaria Południowego Podlasia fot. ECKiW OHP w Roskoszy
Młodzież bierze udział w projekcie mającym na celu promocję i kultywowanie dziedzictwa regionalnego. Podczas warsztatów nauczyli się wypiekać sękacze i korowaje.

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy trwa projekt pod nazwą "Regionalnie - niebanalnie"Europejskiego Korpusu Sprawiedliwości. Rozpoczął się 1 marca, a potrwa do końca maja. W ramach niego w centrum odbywają się cykle spotkań oraz warsztaty poświęcone tradycjom Południowego Podlasia.

- Projekt ma na celu zwiększenie wiedzy uczestników projektu oraz lokalnej społeczności dotyczącej dziedzictwa regionalnego, promowanie tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła oraz rozwój kompetencji zawodowych, społecznych uczestników. - pisze Maja Hince, specjalista ds. współpracy międzynarodowej.

W połowie marca młodzież zwiedziła dwie wystawy etnograficzne w bialskim Muzeum Południowego Podlasia. Podczas wizyty uczestnicy mogli podziwiać charakterystyczne dla regionu wzory, formy, techniki, ozdoby czy też ubrania. Źródłem wiedzy o kulturze okazali się również pracownicy muzeum, którzy przybliżyli bliżej historię regionu.

Na kolejnych spotkaniach odbywających się w ramach projektu młodzież zgłębiła kulinarne tradycje Podlasia. Na terenie wioski ginących zawodów w Roskoszy odbyły się warsztaty kulinarne. Młodzież przygotowała tradycyjne wypieki takie jak korowaj, mazurek czy też sękacz podlaski.

 

Karolina Jaszczuk

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe