Sprzątali w ramach ogólnopolskiej akcji. Zebrali prawie 2,5 tony śmieci

  • 31.03.2021, 08:38
  • Karolina Jaszczuk
Sprzątali w ramach ogólnopolskiej akcji. Zebrali prawie 2,5 tony śmieci
Mieszkańcy gminy Łomazy zebrali się w ramach akcji "Operacja Czyta Rzeka". Sprzątnęli ponad dwie tony nieczystości w okolicy rzeki Zielawy oraz lokalnych dróg.

"Operacja Czysta Rzeka" to największa ogólnopolska akcja społecznego sprzątania rzek i ich okolic. W sobotę (27 marca) w ramach tej akcji łomascy wolontariusze zebrali się, by sprzątać okolice Zielawy w miejscowości Jusaki-Zarzeka, Szymanowo oraz Łomazy.

- W związku z wprowadzonymi obostrzeniami związanymi z COVID-19 i w trosce o zdrowie wolontariuszy akcja miała charakter indywidualny i rodzinny. Wolontariuszom przekazywano niezbędne wyposażenie (worki i rękawice), koszulki, a także materiały promocyjno-informacyjne. - czytamy w informacjach.

Łącznie wolontariuszom udało się zebrać 201 worków śmieci oraz odpady wielkogabarytowe. Waga zebranych w okolicy Zielawy nieczystości to prawie 2,5 tony. Odbiorem odpadów zorganizował Grzegorz Wysocki, radny gminy w porozumieniu z samorządem.

W akcji wzięli udział dorośli jak i dzieci, 1 Drużyna Harcerska w Łomazach, Próbna Gromada Zuchowa w Łomazach, Drużyna Łucznicza Tatarzynowie ze Studzianki, piłkarze GLKS Niwy Łomazy, członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka, a także pracownicy i uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach.

Kolejna, finałowa akcja odbędzie się 17 kwietnia. Tym razem sprzątane będą tereny przy rzece i drodze od Łomaz do Studzianki. Zapisy wolontariuszy odbywają się elektronicznie. Można zgłosić chęć uczestnictwa do 10 kwietnia na stronie "Operacji Czyta Rzeka".

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe