Autostrada do Białej Podlaskiej. Umowa z wykonawcą podpisana

  • 02.04.2021, 07:20
  • LJK
Autostrada do Białej Podlaskiej. Umowa z wykonawcą podpisana fot. GDDKiA

Podpisano umowy na zaprojektowanie i budowę dwóch z czterech odcinków autostrady A2 pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską. Chodzi o dwa fragmenty drogi. Pierwszy to odcinek pomiędzy rejonem miejscowości Malinowiec, a węzłem Łukowisko oraz około 14-kilometrowy fragment pomiędzy rejonem miejscowości Swory a węzłem Biała Podlaska. 

- Deklarowaliśmy oddanie do ruchu autostrady A2 do Białej Podlaskiej do końca 2024 r. i konsekwentnie realizujemy tej harmonogram. Dzisiejsze podpisanie umów wieńczy czas przygotowań, który był możliwy dzięki rozszerzeniu finansowania Programu Budowy Dróg Krajowych w 2017 r. - powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

A2 rejon m. Swory - węzeł Biała Podlaska (Cicibór)  GDDKiA 

Wykonawcą inwestycji jest POLAQUA. Umowa o wartości prawie 470 mln zł zostanie zrealizowana w ciągu 33 miesięcy od daty jej zawarcia. Zakończenie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej w formie złożenia wniosku o decyzję ZRID przewidziane zostało na grudzień 2021 r. Po jej uzyskaniu do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest na koniec 2024 r. 

A2 rejon m. Malinowiec - węzeł Łukowisko GDDKiA 

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Umowa o wartości ok. 530 mln zł zostanie zrealizowana w ciągu 33 miesięcy od daty jej zawarcia. Zakończenie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej w formie złożenia wniosku o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) przewidziane zostało na grudzień 2021 r. Po jej uzyskaniu do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest na koniec 2024 r. 

Zadaniem wykonawców odcinków będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa odpowiedniego fragmentu autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Rodzaj nawierzchni, betonowa lub bitumiczna, określi wykonawca na etapie przygotowania dokumentacji projektowej.

LJK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Budowniczy autostrad
Budowniczy autostrad 05.04.2021, 14:00
A PIS szczekał jak był w opozycji ,że należy budować w kierunku północ -południe,bo ze wschodu na zachód to armia sowiecka w try miga zajmie pół Polski,albo i dalej bez wysiłku jadąc autostradą .
Polak
Polak 02.04.2021, 15:42
Brawo zmanipulowani ludzie że wybraliście po pis - bo jak wiadomo pis po jedno zło i do tego pis po psl i inne *** polsko języczne to nie są polacy polecam obejrzeć https://www.youtube.com/watch?… to oni wami rządzą prawdziwi niepolacy
Zadowolony wyborca
Zadowolony wyborca 02.04.2021, 10:29
Brawo panie prezydencie Litwiniuk pod Pana rzadami Powiat Bialski rozwija sie niesamowicie.widac to na kazdym kroku.autostrade tez udalo sie Panu doprowadzic do realizacji.brawo przy takiej organizacji i kompetencji kolejna kadencja jak w banku.
jjo
jjo 06.04.2021, 10:09
Temat pośredni. Węzeł w Ciciborze (jedyny węzeł autostradowy do Białej i okolic) będzie gotowy w 2024 roku. Czy dojazd do miasta będzie gotowy do 2024 ? Panie Litwiniuk ? Teraz wyjazd do Warszawy i Terespola będzie Janowską, przez prowizoryczne rondo k dawnego Polmozbytu, przez kolizyjny wiadukt, skrzyżowanie k stacji Lotos i dalej do Zamkowej. Czy miasto cokolwiek zrobiło by ruch na dojeździe do A2 był płynny ? Ścieżkami rowerowymi się nie dojedzie. Przypominam , że Do A2 będą podążać także samochody z okolicznych miejscowości także z kierunku na Wisznice czyli przez miasto. Prosze zauważyć, że na dziś do Warszawy z miasta mamy kilka wyjazdów. choćby z Warszawskiej i Terebelskiej , że do Terespola mamy Brzeską i Al Solidarności. W 2024 roku Będziemy mieli TYLKO Janowską , którą także kierują się pojazdy np do Janowa i całego regionu na północ. Z Osiedla Jagiellońskiego do Warszawy to będzie na wschód E30 do Janowskiej, następnie na wiadukt i skręt w lewo !!! Gratuluję Żmijanowi i całej koalicji pomysłu budowy wiaduktu. ŚPIJCIE DOBRZE dalej.
Miras
Miras 02.04.2021, 23:52
Co ma *** prezydent do autostrady ciemniaku?
ziew
ziew 02.04.2021, 20:28
Ale ironia. Cytuję słowa ministra Nowaka "na wschód od Mińska Mazowieckiego nic nie może powstać bo tam jeździ tylko rus tranzyt".
Kierowca bombowca
Kierowca bombowca 02.04.2021, 20:23
Jestem pelen podziwu operatywności wlodarza. Tylko w tej euforii niech nie prubuje węzła Cicibór przenieść na Plac Wolności
Jprd co za dno
Jprd co za dno 02.04.2021, 18:17
Hahaha lecz się na nogi bo na głowę już stanowczo jest za późno....

Pozostałe