"Brzeska" dostała nowoczesne roboty

  • 02.04.2021, 12:27
  • Karolina Jaszczuk
"Brzeska" dostała nowoczesne roboty fot. ZSZ nr 2
Dzięki temu projektowi "fachowcy z Brzeskiej" zdobędą pożądane na rynku pracy doświadczenie w zakresie programowania i obsługi robotów. Do szkoły trafiły trzy nowoczesne urządzenia.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2  im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej realizuje projekt "Fachowcy z Brzeskiej! – edycja 2"  współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki niemu w placówce zainstalowano trzy roboty przemysłowe do nauki programowania, a konkretnie dwa roboty sześcioosiowe marki Kawasaki i Epson oraz robot typu "scara" również firmy Epson.

- Roboty dostarczone przez firmę Astor z Krakowa zainstalowano w pracowni mechatronicznej i dokonano ich próbnego rozruchu. Wkrótce nauczyciele przedmiotów mechatronicznych przejdą szkolenie z zakresu programowania robotów, aby w następnej kolejności dzielić się nabytą wiedzą  z uczniami kształcącymi się w zawodzie technik mechatronik. - informuje szkoła.

Tego typu roboty coraz częściej instalowane są w zakładach przemysłowych. Wykorzystywane są one zarówno do prac prostych, powtarzalnych i  monotonnych, ale też niebezpiecznych dla człowieka, jak i coraz bardziej skomplikowanych, wymagających szybkości oraz precyzji. Robotyzacja zmierza do eliminowania wysiłku fizycznego człowieka, ale jednocześnie powoduje konieczność zatrudniania odpowiednio przeszkolonych specjalistów w zakresie obsługi i programowaniu robotów. Dzięki szkolnym robotom "fachowcy z Brzeskiej" zdobędą pożądane na rynku pracy doświadczenie.

Wkrótce na kanale szkoły w serwisie YouTube będzie można obejrzeć film z pierwszych testów robotów.

 

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe