Przyroda potrzebuje naszej pomocy. Sama się nie zaśmieciła

  • 06.04.2021, 09:41 (aktualizacja 06.04.2021, 10:54)
  • Magda Osipowicz
Przyroda potrzebuje naszej pomocy. Sama się nie zaśmieciła fot. ŁUKas Organizator Wydarzeń
Gdyby popularne miejsca wypoczynkowe mogły mieć, jak my ludzie, wakacyjne wspomnienia, często byłyby to sterty pozostawionych przez nas śmieci. Puste butelki i puszki, papierki a nawet całe torby ze śmieciami. Niestety, ale śmieci to nieodłączny element świadczący o obecności człowieka na ziemi. Zmieńmy to i nauczmy się dbania o okolice, w których wychowujemy nasze dzieci. Gmina Łomazy zaprasza na Operację Czysta Rzeka, której celem jest uprzątnięcie wyznaczonego terenu po nieodpowiedzialnych i bezmyślnych.

Dopiero podsumowania takich akcji pokazuje skalę problemu. Do tej pory zebrano około 2,45 tony śmieci. Wynik jest szokujący. Niezrozumiałe jest celowe dewastowanie środowiska. Przykre jest, że tylu z nas ma problem z podstawową zasadą pozostawiania po sobie miejsca w takim stanie, w jakim je zastaliśmy.

Światełkiem w tunelu są akcje, mające na celu oczyszczenie okolicznych terenów ze wszelkich śmieci. Gmina Łomazy po raz kolejny zachęca do czynnego udziału w Operacji Czysta Rzeka.  Do akcji włącza Studzianka i Dubów. Już 17 kwietnia w plener rusza sztab Studzianka. O godzinie 9:00 spotykają się piesze grupy w świetlicy. a o 10:00 grupa kajakowa przy moście Wisznicka/Łomazy. Sztab w Dubowie rusza pod hasłem: "Sprzątamy Dubów" również 17 kwietnia. Zbiórkę chętnych uczestników zaplanowano na godzinę 10:00 przed Remizą OSP. 

Aby wziąć udział w akcjach należy dokonać wcześniejszego zapis. Studzianka: telefon lub sms na numer 501-266-672; Dubów: telefon 504-587-302 oraz e-mail: [email protected]

Warto nadmienić, iż przy popularnych miejscach wypoczynkowych znajduje się zbyt mała ilość koszy na śmieci. Warto zaapelować do odpowiednich władz i wskazać gdzie można byłoby je umieścić w celu zmniejszenia skali zjawiska zaśmiecania. Często bowiem jest tak, że ludzie nie chcąc zabierać śmieci ze sobą, zostawiają je w miejscu, w którym byli.

Magda Osipowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe