Pożegnano Adama Trochimiuka ostatni raz

  • 09.04.2021, 19:48
  • Karolina Jaszczuk
Pożegnano Adama Trochimiuka ostatni raz
Dzisiaj ostatni raz pożegnaliśmy Adama Trochimiuka, cenionego bialskiego fotoreportera, przyjaciela i autorytet wielu młodych fotografów. Białą, jej okolice oraz ludzi uwieczniał na fotografii od ponad 40 lat.

Adam Trochimiuk zmarł 6 kwietnia w wieku 67 lat po ciężkiej walce z koronawirusem. Był dobrze znanym fotoreporterem Słowa Podlasia z ponad 40-letnim stażem, twórcą wystaw i albumów, m.in. albumu pt. "Tamten Świat",  członkiem Fotoklubu Podlaskiego. Został nagrodzony Bialską Nagrodą Kultury. Był także "złotym człowiekiem", który zawsze wywoływał uśmiech swoim pozytywnym i serdecznym nastawieniem. Na co dzień był mężem, tatą, dziadkiem, przyjacielem niezliczonej ilości osób oraz naszym kolegą, który umilał nam wydarzenia swoim ciepłem i poczuciem humoru. Zawsze zarażał innych optymizmem i takim go zapamiętamy.

Dzisiaj (9 kwietnia) pożegnaliśmy Adasia po raz ostatni podczas uroczystości w kościele bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej. - Wiem, że na "Tamtym Świecie" jest pięknie, są wspaniałe plenery i wszystko co możesz ująć przez Twojego najlepszego przyjaciela - aparat fotograficzny, ale przecież na tej ziemi, u nas jest jeszcze mnóstwo miejsc, które powinieneś utrwalić, wykadrować i zachować dla potomności. Przecież nikt nie zrobi tego tak profesjonalnie jak Ty, drogi mistrzu i od ponad 30 lat mój przyjacielu. - mówił Roman Laszuk z Podlasianina, przyjaciel Adama.

Adam został pochowany na "starym cmentarzu" przy ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej.

Dzisiaj bialski Klub Radnych Zjednoczonej Prawicy złożył projekt uchwały, by odznaczyć Adama tytułem Zasłużonego dla Miasta Biała Podlaska. - Chcielibyśmy aby tytuł przyznany pośmiertnie był hołdem dla jego pracy. Docenieniem bezsprzecznych zasług dla lokalnej społeczności. Jego fotografie to swoista kronika zmian w mieście na przestrzeni ostatnich lat. To ogromne dziedzictwo, które pozostanie dla pokoleń. - piszą.

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe