Kradli cegły, cement i siatkę z budowy. Usłyszeli zarzuty

  • 13.04.2021, 12:13
  • Marta Stefaniak
Kradli cegły, cement i siatkę z budowy. Usłyszeli zarzuty fot. KMP Biała Podlaska
Ustalono sprawców włamania i kradzieży materiałów budowlanych oraz odzyskali większość skradzionego mienia. Do zdarzeń doszło w marcu i kwietniu bieżącego roku, a wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 11 tysięcy złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszała 27-latka oraz jej 32-letni kompan, natomiast 32-latek zarzuty usłyszy w areszcie, gdzie obecnie przebywa.

Do pierwszego zdarzenia doszło w drugiej połowie marca bieżącego roku na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. - Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznani sprawcy włamali się do niezamieszkałego domu. Z jego wnętrza jak też terenu posesji skradli materiały budowlane oraz pompę wodną. Łupem sprawców padły między innymi pustaki i cement i siatka. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę około 8 tysięcy złotych - informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji. 

Na początku kwietnia tego roku funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące kradzieży materiałów budowlanych. Tym razem sprawcy z terenu nieogrodzonego placu budowy skradli styropian za kwotę niemal 3,5 tysiąca złotych. Do tego zdarzenia doszło również na terenie gminy Międzyrzec Podlaski.

- Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego międzyrzeckiego komisariatu. Policjanci ustalili personalia trzech osób podejrzewanych o udział w sprawie. Okazało się że są jest to 27-latka z gminy Międzyrzec Podlaski oraz jej 32-letni kompan z tej samej gminy, a także 22-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionego mienia. Część matariałów znajdowała się już na posesji "nowego właściciela" - dodaje komisarz. 

Policjanci zatrzymali 27-latkę oraz jej  22-letniego znajomego. „Amatorzy cudzego mienia” usłyszeli też zarzuty. 32-latek zarzuty usłyszy w areszcie, gdzie obecnie przebywa. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Marta Stefaniak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czarek
Czarek 13.04.2021, 22:09
Ta historia brzmi jak jakiś zart:)
andrej
andrej 13.04.2021, 14:30
pierd.. zlodzieje. rece poucinac

Pozostałe