Umowa podpisana. Będą kolejne odcinki autostrady

  • 14.04.2021, 10:53
  • Karolina Rojek
Umowa podpisana. Będą kolejne odcinki autostrady fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Umowy dotyczące dwóch odcinków autostrady A2 pomiędzy Siedlcami, a Białą Podlaską zostały podpisane. Wkrótce ruszą prace pomiędzy węzłem Siedlce Zachód, a rejonem miejscowości Malinowiec oraz od węzła Łukowisko do rejonu miejscowości Swory. Fragmenty mają powstać do końca 2024 roku.

Wykonawcą odcinka o długości 19 kilometrów - węzeł Siedlce Zachód,a rejon miejscowości Malinowiec jest firma Starbag. Umowa o wartości 700 milionów złotych ma zostać zrealizowana w przeciągu 33 miesięcy od daty jej zawarcia. Uzyskanie decyzji o realizacji inwestycji drogowej szacuje się na grudzień. 

Odcinkiem o długości 12,5 kilometra od węzła Łukowisko do Swór zajmie się Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Umowa o wartości niemal 370 milionów złotych także zostanie zrealizowana w ciągu 33 miesięcy od daty jej podpisania. Szacowany termin zakończenia wszystkich prac to koniec 2024 roku. 

- 1 kwietnia podpisaliśmy umowy na dwa odcinki między Siedlcami, a Białą Podlaską. Dzisiaj finalizujemy okres przygotowawczy podpisaniem umów na budowę kolejnych dwóch odcinków A2 na wschód od Warszawy. Przed nami już ostatni krok, zaprojektowanie i wybudowanie do końca 2024 roku ponad 63 kilometrów A2 - mówił Tomasz Żuchowski, szef Generalnej Dyrekcji Krajowej Dróg i Autostrad. 

Poznano również oferty na wybór projektanta 32 kilometrów autostrady A2 od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji.

 

Karolina Rojek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
aaa
aaa 20.04.2021, 15:35
Starbag?

Pozostałe