Dorian Karolak. Wyjątkowa wystawa w dobie społecznej izolacji

  • 14.04.2021, 21:32
  • Elwira Juśkiewicz
Dorian Karolak. Wyjątkowa wystawa w dobie społecznej izolacji fot. archiwum
16 kwietnia o godzinie 13:00 zostanie wyemitowana wystawa online poświęcona twórczości Doriana Karolaka. Cykl "Więcej niż szkice" będzie można obejrzeć na facebookowym fanpage'u Galerii Podlaskiej i Bialskiego Centrum Kultury.

Prace artysty będzie można również podziwiać w galerii, gdy tylko zostanie ponownie otwarta dla zwiedzających.

Seria rysunków przedstawia człowieka w banalnych, niewyreżyserowanych pozach, ujętych w sposób subtelny, pełnych ekspresji. Autor podkreśla również rolę zmiany trybu życia w obliczu pandemii, jako źródło inspiracji:

„Mój cykl rysunków stworzony w pandemicznym okresie i na swój sposób ukazuje jak zmienił się harmonogram dni spędzonych w mieszkaniu. Są to proste rysunki tworzone w kilka minut, co wcale nie oznacza, że są szkicami. Mają w sobie o wiele więcej ekspresji i siły niż wycyzelowane ładniusie ilustracje, dlatego traktuję ołówek i papier jako narzędzi do wyrażenia własnego haiku.

   Moja narzeczona Ewa podobnie jak wielu z nas próbując nie zwariować w covidowym szaleństwie stara zająć myśli czymś innym, co po części uwieczniłem ołówkiem na papierze. Nasza kanapa stała się punktem centralnym codzienności, ekrany telefonów świecącymi oknami, a podłoga bezkarnetową siłownią. Wiem, że kiedyś będziemy z sentymentem wspominać rządy pandemii Covid-19, bo zamiast narzekać cieszyliśmy się, że ugrzęźliśmy w tym bagnie razem."

Dorian Karolak w 2017 r. ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie uzyskując tytuł laureata Najlepszego Dyplomu ASP w Warszawie Coming Out 2017 w Pracowni Malarstwa prof. Krzysztofa Wachowiaka. Swój talent prezentował na licznych wystawach w Polsce i poza granicami, m.in:

2019 - 11. Triennale Małych Form Malarskich, Galeria Wozownia, Toruń

2019 - „Forma/Kolor”, Bydgoskie Centrum Sztuki, Bydgoszcz

2019 - „Myślę kolorem”, wystawa indywidualna Galeria Autonomia, Warszawa

2018 - „Zmiana klimatu”, Galeria18a, Warszawa

2017 - „Coming Out”, najlepsze dyplomy ASP, Warszawa

2017 - „Synestezja Islandii”, ASP, Warszawa

2016 - „Atolye 4, Resim Sergesi”, Stambuł

2016 - „Obraz, struktura, przestrzeń”, Warszawa

2015 - „Nic już nas nie łączy”, Galeria Wystawa, Warszawa

2015 - Galeria Bezdomna, Symfonia Varsovia, Warszawa

2015 - „Co słychać?”, Grupa Autonomia, Warszawa

2015 - wystawa indywidualna, Galeria Pod Okiem, Warszawa

2014 - wystawa Grupy Autonomia, Państwomiasto, Warszawa

2013 - „Napięcie”, Grupa Autonomia, Warszawa

 

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia.

Elwira Juśkiewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe