Przeprowadzili "Operację Czysta Rzeka" w swojej gminie

  • 15.04.2021, 11:13
  • Karolina Jaszczuk
Przeprowadzili "Operację Czysta Rzeka" w swojej gminie fot. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej
Jakiś czas temu ogólnopolska akcja "Operacja Czysta Rzeka" odbyła się także w gminie Konstantynów. Wolontariusze zebrali ponad sto worków odpadków.

Sztab lokalny został utworzony w Czyżówce. Zgłosiło się do niego 31 wolontariuszy, którzy prze kilka godzin sprzątali tereny zielone. Zebrali na nich 107 dużych worków śmieci.

- Przeważały butelki plastikowe i szklane, ale znajdowaliśmy także kartony i kubki po napojach, worki po chipsach, batonach i innych przegryzkach, woreczki foliowe, reklamówki, puszki po piwie i po konserwach, styropian, felgi, plastikowe sanki, taśmy, maseczki, części odzieży, również tej bliskiej ciału oraz kilka "rarytasów" - pisze Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej.

Akcja ma na celu promowanie dbania o środowisko i zachowania czystości naszego otoczenia. Dzięki niej okolica wypiękniała na wiosnę, a w najmłodszych zaszczepiony został ekologiczny duch.

 

Karolina Jaszczuk

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe