Kolejne cenne odkrycia archeologiczne w bialskim Radziwille

  • 16.04.2021, 10:20
  • o.o
Kolejne cenne odkrycia archeologiczne w bialskim Radziwille fot. Muzeum Południowego Podlasia
Prace, których celem jest rewitalizacja kompleksu pałacowego w Parku Radziwiłła trwają już od wielu lat. Podczas nich natrafiono na wiele ciekawych, archeologicznych odkryć. Tym razem natrafiono na fragmenty dawnej kuchni pałacowej. Pochodzi najprawdopodobniej z drugiej polowy XVII wieku.

Prace na terenie dawnej kuchni trwają od ponad dwóch tygodni. Natrafiono na szereg ciekawych przedmiotów takich jak fragmenty, ceramiki użytkowej, szkła, porcelany oraz  kafli glinianych, na których widnieją herby radziwiłłowskie. Odnaleziono również kilka monet. Wszystkie znaleziska, po dokładnym oczyszczeniu i zakonserwowaniu, wzbogacą zbiory Muzeum Południowego Podlasia.

Odsłonięto już niemal cały zarys fundamentów obiektu. Równocześnie prowadzony jest również nadzór nad pracami budowlanymi przy odsłanianiu fundamentów budynków pałacu. Sukcesem tych prac jest również odnalezienie wielu ciekawych przedmiotów ruchomych. Ogromny udział w prowadzonych działaniach archeologicznych ma Koło Archeologiczne „FIBULA”. 

o.o

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe