Poznaj piękno Lubelszczyzny podczas rajdów Nordic Walking

  • 16.04.2021, 14:41 (aktualizacja 16.04.2021, 15:19)
  • o.o
Poznaj piękno Lubelszczyzny podczas rajdów Nordic Walking fot. Fundacja BezMiar
Polacy bardziej niż kiedyś przywiązują swoją uwagę do zdrowego trybu życia. Coraz popularniejszy w dbaniu o zdrową sylwetkę staje się nordic walking, który polega na marszu z użyciem specjalnych kijów. Cykl Rajdów NORDIKIADA 2021 po lubelskich terenach rozpocznie się już 29 maja.

Ten rodzaj rekreacji jest dość nowy. Został wymyślony w Finlandii w latach 20. XX wieku. Taki energiczny marsz angażuje nasze mięśnie do pracy, jednak taki trening z kijami nie obciąża naszych stawów. Dlatego można go uprawiać w każdym wieku.

Cykl Rajdów rozpoczyna się 29 maja w Lublinie. Każdy z rajdów przewiduje dwa poziomy tras: dla zaawansowanych wynosi 10 km oraz dla początkujących 5 km. Okoliczni mieszkańcy chcący obcować z przyrodą podczas marszu mogą wziąć udział w Rajdzie Podlaskim Przełomie Bugu, który odbędzie się 20 czerwca. Rozpoczęcie marszu odbędzie się na  Zamku Biskupów w Janowie Podlaskim. Cały cykl rajdów NORDIKIADA 2021 ma wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Organizacja tych sportowych wydarzeń możliwa jest dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, poszczególnych Gmin oraz wielu organizacji, firm i instytucji. Udział w każdym z rajdów wymaga oddzielnej rejestracji. Udział jest darmowy.

o.o

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kaka
kaka 17.04.2021, 14:41
Biała Podlaska i okolice .. to nie lubelszczyzna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe