Pracujemy dłużej w obawie o przejście na emeryturę

  • 16.04.2021, 23:25
  • o.o
Pracujemy dłużej w obawie o przejście na emeryturę fot. archiwum
Więcej niż co trzecia osoba pracuje po ukończeniu wieku emerytalnego i na świadczenie przechodzi później – wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Taki trend utrzymuje się już od trzech lat. Nie zmieniła tego nawet pandemia.

W 2020 roku, mimo panującej pandemii i ryzyku choroby, więcej niż co trzeci ubezpieczony zdecydował się wystąpić o emeryturę kilka miesięcy lub ponad rok od ukończenia powszechnego wieku emerytalnego. O przedłużeniu lat pracy częściej decydowały się kobiety. Dla porównania, w 2017 roku na podobny krok decydował się niewielki odsetek ubezpieczonych. Było to niecałe 12%.

Od połowy 2017 roku, Zakład Ubezpieczeń Zdrowotnych wprowadził usługę doradców emerytalnych, którzy podpowiadają od czego zależy wysokość emerytury, wyliczają prognozę emerytury w kilku wariantach. W czasie pandemii kontakt z takimi doradcami możliwy jest przez internet, na przykład podczas e-wizyty i internetowej wideo rozmowy. Można również wnioskować o przesłanie prognozy emerytury przez platformę usług elektronicznych ZUS.

o.o

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bialczanin
Bialczanin 28.04.2021, 19:18
ZMIENIA i to DUŻO ZMIENIA !!!! Spytajcie się PRACOWNIKÓW SANEPIDU !!!!!!!!!!
Bolesław
Bolesław 17.04.2021, 14:39
Powiedzcie to pracownikom Sanepidu ... którzy już mają DOŚĆ !!!!!!!!!!!!!!
Pytam
Pytam 20.04.2021, 16:38
Ja chętnie podejmę pracę w sanepidzie, jakie mam szanse nie będąc pociotkiem "właściwych"?
Julek
Julek 28.04.2021, 19:20
Tylko weź po uwagę, że tam cienko płacą !!!!

Pozostałe