Znamy wyniki konkursu o lokalnej historii

  • 21.04.2021, 13:43
  • Karolina Jaszczuk
Znamy wyniki konkursu o lokalnej historii fot. archiwum
Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej opublikowała wyniki konkursu "Znani i nieznani - biografie bialczan, naszych babć i dziadków". Wkrótce biblioteka opracuje i wyda publikację z nagrodzonymi pracami.

Głównym celem konkursu odbywającego się pod honorowym patronatem prezydenta było zebranie biografii znanych i nieznanych bialczan oraz zaszczepienie pasji dokumentowania lokalnych historii.

W kategorii klas I-III szkół podstawowych nagrodę specjalną przyznano Michałowi Kulpie z SP nr 1. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce otrzymał Bartosz Kozłowski z SP nr 1, a drugie Pola Klek z SP nr 3. Wśród młodzieży z klas VII-VIII najlepsza okazał się praca Róży Wołosiuk z SP nr 3. Drugie miejsca otrzymali ex aequo Kinga Lewczuk oraz Amelia Doluk również z "trójki". Wyróżnieniem jury nagrodziło Martynę Dróżdż z tej samej szkoły.

Nagrodzono także młodzież ze szkół średnich. Pierwsze miejsce zajęła praca Kamili Domańskiej z I LO, drugie należy do Oliwii Uss z tego samego liceum. Trzecie miejsce przyznano Julii Sierniawskiej z Katolickiego LO. Jury przyznało także trzy wyróżnienia. Otrzymały je Marta Michalak i Julia Wasilewska z I LO oraz Maja Bochenek z katolickiego LO.

Nagrodzone prace pojawią się wkrótce w publikacji pokonkursowej. Zostanie wydana i opracowana przez MBP.

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe