Od komina zapaliła się kuchenka. Właściciel walczył z żywiołem

  • 23.04.2021, 10:16 (aktualizacja 23.04.2021, 12:19)
  • 0.0
Od komina zapaliła się kuchenka. Właściciel walczył z żywiołem
W jednym z domów w gminie Miedzyrzec Podlaski pojawił się ogień, który zajął kuchenkę i podłogę domu. Do walki wyruszyli strażacy JRG Międzyrzec Podlaski oraz OSP Rogoźnica i Śródmieście

Do zdarzenia doszło wczoraj.  Strażacy, którzy przybyli na miejsce stwierdzili,iż pali się kuchenka gazowa, stojąca na drewnianej podłodze. Domownik, widząc ogień, zaczął gasić go wodą. Druhowie przejęli akcje i ugasili płomienie. Spaloną kuchenkę wyniesiono na zewnątrz. Strażacy dostrzegli, że jeszcze spod miejsca, w którym stała, wydobywa się dym. Natychmiast rozebrano drewnianą podlogę i dogaszono ogień.

 

Budynek przewietrzono i sprawdzono detektorem wielogazowym pod kątem obecności tlenku węgla. 

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru była nieszczelność komina. W piwnicy domu znajdował się pięć c.o., który był podłączony do nieszczelnego komina, co spowodowało pojawienie się ognia. Straż pożarna nakazała dokonać niezbędnych napraw nieszczelności przewodu kominowego. 

W akcji gaśniczej brało udział 17 strażaków.

0.0

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe