Gmina Łomazy się zazieleni. Dołącz do akcji i poznaj tajniki rabatek retencyjnych

  • 23.04.2021, 13:21 (aktualizacja 23.04.2021, 23:30)
  • Magda Osipowicz
Gmina Łomazy się zazieleni. Dołącz do akcji i poznaj tajniki rabatek retencyjnych fot. archiwum
Jak cenna jest woda uczono nas od najmłodszych lat w szkole. W celu zaoszczędzenia wody gmina Łomazy stworzy rabatę retencyjną.

Ubiegłe lato było niezwykle suche. Pojawił się problem w nawadnianiu swoich ogródków. Poziom wód gruntowych był zatrważająco niski. Jednym ze sprawdzonych sposobów zatrzymania wody w gruncie jest tzw. mała retencja. Jest to drobne i proste rozwiązania, które sprawiają, że woda opadowa zostaje tam, gdzie spada.

Mieszkańcy gminy Łomazy we wspólnym projekcie z Fundacją Wspomagania Wsi będzie uczyć się jako można chronić wodę za pomocą małej retencji. W tym celu powstaną rabaty retencyjnej przy Urzędzie Gminy Łomazy oraz zostaną posadzone nowe drzewa.  Aby kompozycja kwiatowa wyglądała kwitnąco, powstanie  pod okiem ekspertów architektury krajobrazu i środowiska.

Każdy, kto przyłączy się do akcji będzie miał możliwość nauczyć się jak stworzyć taką rabatkę, aby wykorzystać jej rozwiązana na własnej działce. 

Akcję zaplanowano na sobotę, 19 czerwca, na godzinę 10. Zbiórka chętnych uczestników przed Urzędem Gminy Łomazy. Mile widzane jest zabranie ze sobą rękawiczek roboczych, łopatek, sekatorów. 

 

W trakcie prac w ogrodzie przewidziano małą przekąskę oraz napoje. Do udziału w akcji można dołączyć w dowolnej chwili. 

 

 

 

 

Magda Osipowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe