Kontrabanda ukryta w cysternie. Dotarcie do ładunku zajęło wiele godzin

  • 30.04.2021, 12:02
  • Karolina Jaszczuk
Kontrabanda ukryta w cysternie. Dotarcie do ładunku zajęło wiele godzin… fot. nadesłane
Po raz kolejny na granicy przydatny okazał się rentgen. Przy jego pomocy celnicy z Koroszczyna udaremnili przemyt dużej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Nielegalna kontrabanda była ukryta w cysternie gazowej.

- Rozładunek w tym przypadku nie był łatwy. Przed przystąpieniem do kontroli konieczne było opróżnienie cysterny z pozostałości gazu (odparowanie płynnego gazu) i jej przewentylowanie. Dotarcie do nielegalnego towaru możliwe było więc dopiero po kilkudziesięciu godzinach. - informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy IAS Lublin.

Okazało się, że w cysternie ukryto łącznie 25 260 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Ich wartość rynkowa została oszacowana na ponad 350 tys. złotych.

47-letni obywatel Białorusi, który kierował pojazdem nie przyznał się do próby przemytu. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy i jest prowadzona przez Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

 

Karolina Jaszczuk

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe