Uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

  • 03.05.2021, 12:26 (aktualizacja 03.05.2021, 12:55)
  • O. O
Uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Fot. Gminnne Centrum Kultury w Kobylanach
Już 230 lat minęło od uchwalenia w naszym kraju ustawy zasadniczej, regulującej wszystkie zagadnienia ustroju państwa polskiego. Konstytucja zapoczątkowała szereg zmian i określiła prawa i obowiązki zarówno władz, jak i obywateli Polski.

Z powodu trwających restrykcji sanitarnych w Polsce, sposób obchodzenia uroczystości w dniu 3 maja został nieco okrojony. W symbolicznym geście Krzysztof Iwaniuk, wójt gminy Terespol oraz Mieczysław Romaniuk, przewodniczący Rady Gminy złożyli biało-czerwony wieniec pod Pomnikiem Niepodległości i Nieznanego Żołnierza w Koroszczynie. W ten sposób oddano hołd pamięci twórcom naszej Konstytucji. 

 

 

O. O

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe