Obchody 230-tej rocznicy uchwalenia Konstytucji w Piszczacu

  • 03.05.2021, 12:57
  • O. O
Obchody 230-tej rocznicy uchwalenia Konstytucji w Piszczacu Fot. Piszcząc - to lubię
Uchwalona w 1791 roku ustawa zasadnicza zapoczątkowała szereg zmian w Rzeczpospolitej Polskiej. Stanowiła fundament określający sposób funkcjonowania państwa oraz zakres praw i obowiązków Polaków. Pamiętając o tych wydarzeniach i doceniając ważność tego wydarzenia, w Piszczacu złożono kwiaty.

 Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w skromnym składzie. Po odprawionej mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Piszczacu, Kamil Kożuchowski, wójt gminy wraz ze swoim zastępcą – Bogusławem Korzeniewskim, przewodniczącym Rady Gminy, Grzegorzem Panasiukiem- przewodniczacym Rady Gminy oraz Pawłem Stefaniukiem- radnym Rady Powiatu Bialskiego, złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości. 

O. O

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe