Zobacz coś "więcej niż rysunki" i "kontrasty Japonii"

  • 05.05.2021, 10:46
  • Karolina Jaszczuk
Zobacz coś "więcej niż rysunki" i "kontrasty Japonii" fot. archiwum
Od wczoraj (4 maja) Galeria Podlaska jest otwarta dla zwiedzających. Pojawiły się w niej dwie wystawy poświęcone twórczości Doriana Karolaka.

W górnej części galerii można obecnie oglądać wystawę Doriana Karolaka pt. "Więcej niż szkice". Jest to cykl rysunków przedstawiających człowieka w naturalnych i na pozór banalnych momentach i ruchach.

- Mój cykl rysunków stworzony w pandemicznym okresie i na swój sposób ukazuje jak zmienił się harmonogram dni spędzonych w mieszkaniu. Są to proste rysunki tworzone w kilka minut, co wcale nie oznacza, że są szkicami. Mają w sobie o wiele więcej ekspresji i siły niż wycyzelowane ładniusie ilustracje, dlatego traktuj ołówek i papier jako narzędzia do wyrażenia własnego haiku. - mówi autor o swojej wystawie.

W dolnej części Galerii Podlaskiej także wystawiono prace Karolaka. Dolna część wystawy nosi tytuł "Kontrasty Japonii", której inspiracją była podróż autora do tego kraju.

- W 2019r. odbyłem długą podróż po Japonii, z której przywiozłem wiele przemyśleń i pomysłów na obrazy. Z dala jestem od stereotypowych szufladek, dlatego bacznie analizowałem życie Japończyków spędzając z nimi czas, mieszkając w ich domach i łapiąc autostopy. Kraj Kwitnącej Wiśni przede wszystkim jawił mi się jako miejsce łączące wiele skrajnych estetyk, stylów, krajobrazów lub nawet mentalności. Zauważyłem, że wszystko ma swoją odpowiedź w przeciwstawnej formie. - wyjaśnia.

Dorian Karolak to absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uzyskał tam tytuł laureata Najlepszego Dyplomu ASP w Warszawie Coming Out 2017 w Pracowni Malarstwa prof. Krzysztofa Wachowiaka. Na koncie ma ponad piętnaście wystaw w Warszawie, Toruniu, a nawet Stambule.

 

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe