Wszystko, co trzeba wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym w 2021 roku

  • 09.05.2021, 08:14
  • Artykuł sponsorowany
Wszystko, co trzeba wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym w 2021 roku
Wobec stale rosnącego zadłużenia Polaków, kredyt konsolidacyjny wydaje się być idealnym wyjściem z nierzadko problematycznej sytuacji. Dzięki niemu odciążymy budżet domowy, zmniejszając miesięczną ratę wszystkich naszych zadłużeń. Co jednak istotne, zanim przejdziemy do poszukiwań najlepszej oferty kredytu konsolidacyjnego na rynku, warto poznać jego wszystkie zasady działania.
  1. Podstawowe informacje o kredycie konsolidacyjnym.

  2. Ile można mieć kredytów konsolidacyjnych?

  3. Jakie wymagania należy spełnić?

  4. Ranking kredytów konsolidacyjnych.

 

Obok najpopularniejszych kredytów gotówkowych czy też hipotecznych, kredyt konsolidacyjny ( https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny ) plasuje się na coraz wyższej pozycji w rankingu zainteresowań konsumentów. Trudno się temu dziwić, gdyż dla wielu osób może się stać tak potrzebnym wsparciem. Ważne jednak, żeby pamiętać, iż jest to usługa finansowa działająca na własnych zasadach, które należy poznać przez rozpoczęciem procedury ubiegania się o ten rodzaj kredytu...

Podstawowe informacje o kredycie konsolidacyjnym

Czym tak naprawdę jest kredyt konsolidacyjny? Mówiąc najprościej, jest to zaciągane zobowiązanie finansowe, które w pełni musimy przeznaczyć na pokrycie dotychczasowych zadłużeń. Co ważne, mogą one być różnego rodzaju: począwszy od kredytów gotówkowych, hipotecznych, pożyczek, chwilówek czy też spłat ratalnych. Dzięki temu działaniu spłacamy miesięcznie tylko jedną ratę z niższym oprocentowaniem. W praktyce jest ona mniejsza niż suma dotychczasowych miesięcznych wpłat.

Minusem konsolidacji jest wydłużony termin spłat, co wpłynie na większą kwotę sumaryczną oddaną do banku. Mimo to, kredyt konsolidacyjny dla wielu osób i tak okaże się idealnym rozwiązaniem problematycznej sytuacji.

Ile można mieć kredytów konsolidacyjnych?

Co jednak w sytuacji, gdy już raz wzięliśmy tego typu kredyt? Ile można mieć kredytów konsolidacyjnych? W tym przypadku nie stoją większe przeszkody przed wzięciem kolejnego zobowiązania konsolidacyjnego, choć warto pamiętać, że wymagania nałożone przez bank mogą być większe. Istnieje wiele sytuacji, w których np. nie podaliśmy wszystkich zadłużeń podczas pierwszej konsolidacji, czy też doszły kolejne – to wszystko sprawia, że możemy się starać o kolejny kredyt konsolidacyjny.

Jakie wymagania należy spełnić?

Biorąc pod uwagę wymagania, jakie musi spełnić potencjalny kredytobiorca, nie różnią się one wiele od pokrewnych kredytów gotówkowych. Tak więc, w pierwszej kolejności bank sprawdzi naszą zdolność finansową, w tym poprzez rodzaj zatrudnienia i miesięczny dochód. Wnioskodawca kredytu konsolidacyjnego musi być pełnoletnim obywatelem RP, posiadającym ważny dokument tożsamości. Co więcej, będziemy zmuszeni przedstawić umowy wszystkich zadłużeń, które chcemy objąć konsolidacją – jeśli mieliśmy problem z terminową spłatą, udzielenie kredytu może nie dojść do skutku. Bank dodatkowo może wymagać np. zamknięcia debetów na kartach kredytowych.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

W znalezieniu najkorzystniejszej oferty kredytu konsolidacyjnego na rynku nieocenioną pomocą wykaże się ranking tych usług, czego idealnym przykładem jest: Totalmoney.pl. W tym bezpłatnym narzędziu zostały zebrane wszystkie aktualne oferty i porównane między sobą. Co istotne, to użytkownik zaznacza, jaka dokładnie kwota go interesuje, a także okres spłat, na podstawie czego dopiero otrzymujemy pożądany wynik. Szczególną uwagę warto zwrócić na takie dane jak: oprocentowanie, RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) oraz prowizja.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe