Szkolą nowych strażaków ochotników

  • 11.05.2021, 15:52
  • Karolina Jaszczuk
Szkolą nowych strażaków ochotników fot. KM PSP Biała Podlaska
Strażacy ochotnicy szkolą się pod okiem zawodowych druhów. Część teoretyczną zdało ponad 60 nowych osób. Wkrótce czeka ich egzamin praktyczny i test w komorze dymowej.

W sobotę (8 maja) w budynkach Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej i Małaszewiczach odbył się egzamin kończący część teoretyczną szkolenia podstawowego strażaków ochotników. Łącznie przystąpiło do niego 65 druhów z powiatu bialskiego. Wszyscy odpowiedzieli na pytania pozytywnie.

- Dalsza część szkolenia oparta będzie o praktyczne przygotowanie słuchaczy do rzeczywistego prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Wejście na 23 metrowy podnośnik, praca w aparatach układu oddechowego oraz posługiwanie się narzędziami hydraulicznymi używanymi przy wypadkach komunikacyjnych. To tylko niektóre elementy ćwiczeń przez które kursanci muszą przejść. - informuje KM PSP Biała Podlaska.

Zakończeniem szkolenia praktycznego będzie test w komorze dymowej w Ośrodku Szkolenia PSP w Lublinie oraz egzamin praktyczny potwierdzający nabyte umiejętności.

 

Karolina Jaszczuk

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe