Doszło do pożaru w terminalu. Straty oszacowano na 300 tysięcy

  • 17.05.2021, 14:12
  • Karolina Jaszczuk
Doszło do pożaru w terminalu. Straty oszacowano na 300 tysięcy fot. KM PSP Biała Podlaska
Ogień strawił koparkę pracującą w terminalu przeładunkowym między hałdami drewnianej zrębki. W wyniku zdarzenia stopił się przewód paliwowy, który doprowadził także do wycieku oleju.

Wczoraj (16 maja) około 13 strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze w terminalu przeładunkowym Podsędków w gminie Zalesie. Zapaliła się tam koparka marki Caterpillar. - W momencie dojazdu straży pożarnej całkowicie objęta była ogniem. Koparka znajdowała się w bezpośrednim sąsiedztwie hałdy zrębki, na której pracowała. - informuje KM PSP Biała Podlaska.

Strażacy gasili nie tylko koparkę, ale chronili także hałdy zrębki, by zapobiec ich zapaleniu. - Na czas prowadzenia działań gaśniczych zarządzający terenem wstrzymał ruch kolejowy na torowisku terminala.  Na skutek wysokiej temperatury stopieniu uległ przewód paliwowy doprowadzając do wycieku oleju napędowego, który uszczelniono zaślepiając go. Rozlewisko oleju napędowego zmieszanego z wodą użytą do gaszenia, obwałowano i zasypano zrębką. - czytamy w komunikacie straży.

Straty oszacowano na około 300 tysięcy złotych.

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maniek
Maniek 18.05.2021, 11:18
Kto Sylwek
Atlas
Atlas 17.05.2021, 19:51
A operator to już nie jest ważny co się z nim stało... Koparka ważniejsza....

Pozostałe