Dziś Dzień Drukarza. W mieście istnieje wyjątkowe miejsce wypełnione poligrafią

  • 04.06.2021, 12:29
  • Karolina Jaszczuk
Dziś Dzień Drukarza. W mieście istnieje wyjątkowe miejsce wypełnione poligrafią… fot. Michał Litwiniuk (fb)
Drukarnia Miejskiej Biblioteki Publicznej działa od 20 lat. Dziś obchodzony jest Dzień Drukarza, którym jest między innymi Stanisław Bogusz pracujący nad "Podlaskimi Kwartalnikami Kulturalnymi".

Dzisiaj (4 czerwca) obchodzony jest Dzień Drukarza. Z tej okazji prezydent miasta odwiedził drukarnię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Działa ona nieprzerwanie od 2001. To właśnie tam powstaje na przykład "Podlaski Kwartalnik Kulturalny".

- Wiele publikacji nie powstałoby, gdyby nie pan Stanisław Bogusz, drukarz, pracownik Działu Wydawniczo Poligraficznego MBP. To właśnie jego pasja i zaangażowanie oraz precyzja pozwala nam cieszyć się wieloma książkami, tomikami poezji, wydawnictwami popularno-naukowymi. Z przyjemnością wraz z dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej, panem Pawłem Borkiem, złożyłem życzenia panu Stanisławowi z tej okazji. - pisze Michał Litwiniuk, prezydent.

Drukarnia jest otwarta dla zwiedzających po uprzednim umówieniu wizyty. Znajduje się tam wiele zabytkowych maszyn drukujących. Książki składane są tam ręcznie.

 

Karolina Jaszczuk

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe