Wyprodukował kilkaset litrów nielegalnego alkoholu. Został zatrzymany

  • 10.06.2021, 13:17 (aktualizacja 10.06.2021, 13:26)
  • Karolina Jaszczuk
Wyprodukował kilkaset litrów nielegalnego alkoholu. Został zatrzymany fot. KMP Biała Podlaska
Funkcjonariusze policji i KAS wpadli na trop 54-letniego mężczyzny, który produkował alkohol bez zezwoleń i sprzedawał go. Mundurowi zabezpieczyli w jego mieszkaniu aparaturę oraz kilkaset litrów gotowego produktu.

Bialscy policjanci wspólnie z celnikami weszli na teren jednej z posesji w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze posiadali informacje, że 57-latek produkuje tam alkohol bez wymaganego zezwolenia.

W domu bialczanina ujawniono aparaturę i kilkaset litrów gotowego alkoholu rozlanego do pięciolitrowych plastikowych butelek. Policjanci ustalili też osobę, która kupiła od 57-latka nielegalny towar.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia i usłyszał zarzuty. - O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Na poczet przyszłych kar i grzywien mundurowi zabezpieczyli pieniądze w kwocie 5 tys. zł. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku. - informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy policji.

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nielubiędrobiu
Nielubiędrobiu 11.06.2021, 08:06
To w końcu 54 czy 57 lat ma ten koleś. Trochę konsekwencji.
Bili-binladen
Bili-binladen 10.06.2021, 20:36
Nie wierzę, że milicjanci nie wzięli sobie po banieczce...
Jojo
Jojo 10.06.2021, 18:55
Znowu brawo policja ..... Prawdziwy bandyta znów zatrzymany.... Aż czuje się już zupełnie bezpieczny🙃

Pozostałe