Gmina chce walczyć ze zmianami klimatycznymi. Tworzą rabatę retencyjną

  • 11.06.2021, 14:56
  • Karolina Jaszczuk
Gmina chce walczyć ze zmianami klimatycznymi. Tworzą rabatę retencyjną fot. archiwum
Samorząd chce włączyć się w walkę ze zmianami klimatu i suszą. W związku z tym postanowili zachęcić mieszkańców do wspólnego tworzenia rabaty retencyjnej i nasadzeń nowych drzew.

- Mała retencja w postaci rabaty to prosty sposób na gromadzenie wody w okolicy. Pozwala nam zatrzymać lub spowolnić spływ wód, dbając przy tym o rozwój środowiska naturalnego. Polska ma jeden z najniższych wskaźników zasobności w wodę w Europie. Żyjemy na obszarze, gdzie mogą występować regularne niedobory wody. - pisze gmina.

Mieszkańcy mogą pomóc w tworzeniu rabaty i nasadzeniach już w sobotę (19 czerwca). Rozpoczęcie prac odbędzie się o 10 przy urzędzie gminy w Łomazach. Sadzenie roślin w rabacie zaplanowane jest na godzinę 15. Prace koordynowane będą przez architekta krajobrazu.

Gmina zapewnia uczestnikom przekąski, napoje oraz zorganizowaną opiekę nad dziećmi. Organizatorzy przypominają również o zabraniu ze sobą rękawic roboczych, grabi, łopaty czy też sekatora. Każdy sprzęt ogrodowy może się przydać.

 

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe