Z miłości do chłodzenia, czyli za co kochamy nasze chłodziarki?

  • 16.06.2021, 11:58
  • Łukasz Kamiński
Z miłości do chłodzenia, czyli za co kochamy nasze chłodziarki?

Wieloosobowe rodziny często stoją przed dylematem, jak pomieścić tyle żywności dla wszystkich przy ograniczonej pojemności lodówki. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się zakup osobno chłodziarki i zamrażarki. Czym charakteryzuje się chłodziarka, co ją odróżnia od lodówki i na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu? 

Chłodziarka a lodówka – to samo? 

„Lodówka” to dość ogólna nazwa dla tego urządzenia. Fachowo określa się ją „chłodziarko-zamrażarka”, ponieważ jednocześnie zawiera część służącą do chłodzenia oraz osobną część przeznaczoną do mrożenia żywności. 

Chłodziarki pozbawione zamrażalnika są chętnie wybierane przez duże rodziny, które zwykle na wyposażeniu w spiżarni lub piwnicy posiadają dodatkowo pojemną zamrażarkę skrzyniową. To także rozwiązanie dla osób decydujących się na spożywanie jedynie świeżo przygotowanych posiłków bez ich mrożenia oraz ponownego podgrzewania. Nie muszą wtedy wybierać pełnowymiarowych modeli, mogą na przykład zdecydować się na małe chłodziarki, które bez problemu zmieszczą się pod blatem kuchennym. Ewentualnie, będą służyć do schładzania napojów wyskokowych na tarasie w okresie letnim (pod warunkiem zapewnienia dostępu do źródła prądu). 

Niezwykle przydatną cechą chłodziarek bez zamrażarki okazuje się łatwość utrzymania ich w czystości. Na ściankach i półkach nie gromadzi się lód oraz szron, ponieważ obowiązuje jeden samodzielny obieg powietrza, który zapewnia równomierne chłodzenie na całej wewnętrznej powierzchni chłodziarki. Urządzenia tego typu charakteryzują się także większą wydajnością w porównaniu do lodówek (chłodziarko-zamrażarek), zwłaszcza tych w zabudowie. Decydując się na zakup wolnostojącej chłodziarki, masz też pełną dowolność jej umiejscowienia – nie ogranicza Cię zabudowa kuchenna czy wysokość urządzenia. W razie konieczności (np. remontu) możesz dowolnie przestawiać chłodziarkę. 

Czym może zaskoczyć Cię chłodziarka? 

Odpowiednio dobrana chłodziarka wolnostojąca potrafi zaskoczyć ilością funkcji i rozwiązań, których zwykle nie znajdziemy w urządzeniach do zabudowy. Przyjrzyjmy się bliżej modelom chłodziarek wolnostojących firmy Electrolux. System MultiFlow gwarantuje wydajny i optymalny przepływ powietrza wokół żywności, zapewniając równomierny poziom wilgotności oraz temperatury. Schładzanie potraw następuje niezwykle szybko, dzięki czemu potrawy dłużej zachowują świeżość. Specjalnie zaprojektowana szuflada z kontrolą wilgotności daje Ci możliwość wyboru – to Ty decydujesz, czy wybierasz zamknięty obieg powietrza (idealny dla ziół i warzyw liściastych), czy otwarty (dla zapewnienia optymalnych warunków przechowywania). Jeśli mimo wszystko potrzebujesz zamrozić żywność w chłodziarce – masz taką możliwość dzięki czterogwiazdkowej komorze zamrażalnika. Możesz osiągnąć temperaturę nawet -18 stopni Celsjusza. Chłodziarki OptiSpace oferują dużo miejsca na żywność, nad/pod i pomiędzy półkami. 

Chłodziarki wolnostojące sprawdzą się praktycznie u każdego – w zależności od naszych osobistych preferencji możemy wybierać modele pełnowymiarowe bez zamrażarki oraz małe chłodziarki, które zmieszczą się pod kuchennym blatem.  

Łukasz Kamiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kloz
kloz 16.06.2021, 21:18
Fantastyczny artykuł, werbalizujący moje umiłowanie do chłodziarek. Tak teraz po przeczytaniu waszego tekstu mogę odważnie powiedzieć kocham ją, zaskakuje mnie tym ze chłodzi, że jak włożę do niej piwo to jest zimne, a nie ciepłe. Dziękuję Ci redakcjo za ten tekst, jesteście kochani.

Pozostałe