Park Logistyczny Małaszewicze ma być największy w Europie

  • 29.06.2021, 13:32 (aktualizacja 29.06.2021, 13:43)
  • Karolina Jaszczuk
Park Logistyczny Małaszewicze ma być największy w Europie fot. KW PSP Lublin
Park Logistyczny Małaszewicze ma powstać na terenie gminy Terespol i Zalesie. Jego powierzchnia ma przekraczać nawet 30 kilometrów kwadratowych. W związku z tym w siedzibie Cargotoru odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące korzyści jak i zagrożeń, które niesie za sobą inwestycja.

W ubiegłym tygodniu w siedzibie firmy Cargotor S. A. w Małaszewiczach odbyło się spotkanie konsultacyjne z przedstawicielami władz samorządowych, krajowych oraz przedstawicielami straży pożarnej. Dotyczyło planowanej budowy Parku Logistycznego Małaszewicze, którego głównym inwestorem jest właśnie Cargotor.

Podczas spotkania omówiono cele i korzyści wynikające z podniesienia potencjału infrastruktury kolejowo-drogowej oraz wnioski dotyczące zagrożeń związanych ze zwiększonym transportem, przeładunkiem i magazynowaniem. W planach Cargotoru jest między innymi zwiększenie przepustowości, co wiąże się z rozbudową układów torowych, zabudową nowoczesnych urządzeń do kierowania ruchem kolejowym oraz przebudową istniejącego już układu komunikacyjnego i jego systemów bezpieczeństwa.

- Jednym z wniosków jest konieczność podniesienia poziomu bezpieczeństwa przeciwpożarowego i potencjału ratowniczego PSP poprzez planowaną budowę nowej siedziby Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Małaszewiczach oraz wyposażenie jej w nowoczesny sprzęt ratowniczy za czym zgodnie opowiedzieli się wszyscy uczestnicy spotkania. - informuje KM PSP w Białej Podlaskiej.

Park Logistyczny Małaszewicze ma być najnowocześniejszym i największym tego typu portem w Europie. - To kluczowe miejsce na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku łączącego Azję ze Starym Kontynentem. Właśnie tędy do europejskich odbiorców trafiają i trafiać będą w coraz większej ilości, transportowane koleją ładunki z Chin, Japonii czy Korei Południowej. Małaszewicze to także brama na Wschód dla europejskich eksporterów. - czytamy w informacji.

ZOBACZ TEŻ: Rozbudują port w Małaszewiczach. Będzie "sercem" Jedwabnego Szlaku
ZOBACZ TEŻ: Port Małaszewicze jednym z największych. Zyska na tym gmina Piszczac

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oburzony trucker
Oburzony trucker 29.06.2021, 23:31
Dalej za malo ludzi beda zatrudniac i bedzie trzeba, czekac po 2 dni na zaladunek bo łaskawcy musza biegac z nowoxzesnych i nowych suwnic do nowoczesnych kalmarowi tak w kolko.. Ale przeciez jest plac na 20 aut.. A gdzue ma stax kolejne 80 ktore czekaja w kolejce??? Zal czytac te sensacje..

Pozostałe