Historia regionu poprzez zabawę

  • 06.07.2021, 17:16
  • Magda Baskurzyńska
Historia regionu poprzez zabawę fot. archiwum
W dzisiejszych czasach oczywiste jest, że dzieci, zamiast uczyć się o historii swojego regionu wolą sięgnąć po gry komputerowe, filmy czy seriale. Biblioteka Barwna znalazła sposób na to, jak zainteresować najmłodszych do poznania swojego otoczenia poprzez zabawę.

W każdy wakacyjny czwartek na FB biblioteki odbędą się przedstawienia teatrzyku Kamishibai, gdzie dzieci będą miały okazję poznać legendy regionu Południowego Podlasia.

Utwory pochodzą ze zbioru „Czarna róża” Krystyny i Ryszarda Kornackich, ze zbioru „Legendy Podlaskie” Marii Kasterskiej oraz z Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego. Te teksty adaptowano na potrzeby teatrzyku Kamishibai oraz wzbogacone grafikami komputerowymi, które wzbudzą zainteresowanie najmłodszych.

Magda Baskurzyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe