Policjanci świętowali

  • 20.07.2021, 12:27
  • Wiktoria Wdowiak
Policjanci świętowali fot. KMP Biała Podlaska
Święto Policji to szczególny dzień dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji. Podczas uroczystości na rzecz Święta Policji w Białej Podlaskiej funkcjonariusze odebrali awanse na wyższe stopnie służbowe. Ten dzień był także idealną okazją do złożenia podziękowania funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich służbę oraz zaangażowanie.

19 lipca na placu przed budynkiem Komisariatu Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej odbyły się obchody Święta Policji. Z uwagi na zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się epidemii COVID-19 uroczystość odbyła się w skromnym gronie. Obchody swoją obecnością zaszczycili Mariusz Filipiuk Starosta bialski, Michał Litwiniuk Prezydent Miasta Biała Podlaska, Wiesław Panasiuk Wójt Gminy Biała Podlaska oraz wielu innych doniosłych gości.

Święto rozpoczął uroczysty meldunek Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej. Po uroczystym meldunku inspektor Wojciech Czapla powitał zaproszonych gości i odczytał list inspektora Artura Bieleckiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej wraz z I Zastępcą – młodszym inspektorem Robertem Winiarkiem podczas tak doniosłej chwili jak Święto Policji wręczyli policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Łącznie awans otrzymało 93 policjantów. Jeden w korpusie oficerów starszych, pięciu w korpusie oficerów młodszych, 49 w korpusie aspirantów, 28 w korpusie podoficerów oraz 10 w korpusie szeregowych. Dwóch policjantów nagrodzonych zostało przedterminowym awansem.

W trakcie uroczystości wręczono także puchary rozegranego w miniony weekend Turnieju Strzeleckiego z okazji Święta Policji zorganizowanego przez Koło Emerytów i Rencistów Policji w Białej Podlaskiej i bialski klub strzelecki „Guardian”.
Pod koniec uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy złożyli na ręce komendanta bialskiej jednostki gratulacje wszystkim policjantom, policjantkom i pracownikom Policji.

Wiktoria Wdowiak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
70 000 000
70 000 000 21.07.2021, 16:53
Jakieś pokazy policyjne były? Typu: wynoszenie staruszki z tłumu protestujących?

Pozostałe