Bieg „za wilkami” ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • 21.07.2021, 08:31
  • Wiktoria Wdowiak
Bieg „za wilkami” ku pamięci Żołnierzy Wyklętych fot. archiwum
Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej we współpracy z Zespołem Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim organizuje lokalny bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Tegoroczna edycja biegu poświęconemu Żołnierzom Wyklętym jest IX edycją największego biegu pamięci w Polsce.

15 sierpnia będzie miał miejsce bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Międzyrzecu Podlaskim. Lokalny bieg ma symboliczny dystans 1963 m. Bieg w tym roku został przesunięty z powodu pandemii koronowirusa, taka sytuacja miała miejsce na całym terenie Polski. 

Zapisy imienne do udziału w biegu prowadzone są w formie zgłoszenia telefonicznego pod numerem tel. 83 371 20 15. Liczba miejsc jest ograniczona do 100 uczestników. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w biegu jest bezpłatny. Nie przewiduje się kategorii wiekowych. W biegu uczestniczyć mogą wszyscy zdolni do przebiegnięcia dystansu. Organizator zapewnia opiekę medyczną.

Przedsięwzięcie w postaci biegu ma charakter ogólnopolski, a jego pomysłodawcą i koordynatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja z siedzibą w Warszawie. Uczestnicy otrzymają pakiet startowy, który zawierać będzie między innymi unikatową koszulkę z bohaterami IX edycji Biegu Tropem Wilczym i okolicznościowy medal. Wydawanie pakietów dla osób zapisanych rozpocznie się o godz. 11.00.

Warunkiem uczestnictwa jest prawidłowo dokonany zapis do uczestnictwa w biegu i jego weryfikacja przez Organizatora. W przypadku nieodebrania pakietów w wyznaczonym czasie, zostaną one przekazane osobom chętnym, którym pakietów zabrakło. Aby odebrać pakiet i numer startowy uczestnik powinien okazać dowód tożsamości ze zdjęciem. Organizator prosi o start w koszulce otrzymanej w pakiecie startowym oraz udział w biegu z symbolami narodowymi w postaci kotylionów, szalików, chorągiewek, flag, ze względu na symboliczny charakter przedsięwzięcia. 

Wiktoria Wdowiak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe