Rewitalizacja "Konowicy" pochłonęła ponad 8 milionów

  • 22.07.2021, 17:09
  • Karolina Jaszczuk
Rewitalizacja "Konowicy" pochłonęła ponad 8 milionów fot. Jacek Danieluk (fb)
Miejska inwestycja otrzymała ponad 6 milionów dofinansowania z UE. Dzięki tym środkom udało się zrewitalizować cały teren rekreacyjny i wybudować między innymi parking, siłownię, plac zabaw, chodniki oraz mosty. Na "Konowicy" powstał również punkt widokowy, który będzie służył jako amfiteatr.

Zakończyła się rewitalizacja tzw. "Konowicy" w Terespolu. Inwestycja powstała w ramach projektu „Rewitalizacja zdegradowanego obszaru Konowicy w Terespolu” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Nowa infrastruktura będzie dostępna dla mieszkańców już od soboty (24 lipca).

W ramach projektu wartego ponad 8 mln złotych na "Konowicy" powstały drogi dojazdowe, ciągi pieszo-rowerowe oraz parkingi z infrastrukturą towarzyszącą. Jest tam także siłownia na świeżym powietrzu, plac zabaw, skatepark, miejsce do ćwiczeń siłowych, kort tenisowy oraz nowe ogrodzenie stadionu. Inwestycja pozwoliła również na założenie monitoringu na całym zrewitalizowanym terenie.

Dzięki tej inicjatywie odmulono też zbiorniki wodne. Pojawiły się na nich nowe pomosty, most oraz punkt widokowy, który może służyć jako amfiteatr.

Oficjalne otwarcie terenu rekreacyjnego odbędzie się 12 września.

 

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Park
Park 27.07.2021, 11:50
W Terespolu się da. A dlaczego władze Białej nie myślą o takiej inwestycji.
GyGy
GyGy 24.07.2021, 11:06
Wszysto OK ale postawcie tam znak zakazu poruszania się pojazdami spalinowymi - jest super do momentu aż przejedzie jakiś skuter a tragedia jak 2suwowy (o osobówkach nie wspomnę)

Pozostałe