Międzyrzec stawia na rozwój

  • 03.04.2018, 14:32
  • bp_Sandra_Tokarska
Międzyrzec stawia na rozwój
Dzięki wsparciu Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania miastu udało się pozyskać środki z Unii Europejskiej. Jeszcze przed otwarciem sezonu letniego mają być zauważalne efekty nowych przedsięwzięć.


Ułatwienie dostępu do turystyki wodnej jest głównym celem działań podejmowanych przez władze Międzyrzeca Podlaskiego. Projekt współfinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przyniesie Międzyrzeckim Jeziorkom nowy pomost pływający o długości 24m, cztery kajaki oraz dwa rowery wodne. Dodatkowo, w pobliżu stoku narciarskiego, powstanie drewniany budynek, w którym będzie przechowywany sprzęt. Koszt inwestycji wyniesie 162 tys. zł w tym 83 tys. zł to kwota dotacji unijnych.Kolejny krok w stronę rozwoju stawia Międzyrzeckie Towarzystwo Wędkarskie „Żwirek”, które dzięki dotacjom w kwocie 162 tys. zł ma zmodernizować stanicę. Zostaną wymienione okna, drzwi, pokrycie dachu oraz instalacje sanitarna i elektryczna. Ponadto, zakupione zostaną pomosty do cumowania łodzi oraz 10 łodzi wędkarsko-turystycznych.Powstanie także album o dziedzictwie kulturowym, historycznym i naturalnym miasta Międzyrzec Podlaski, a także płyty multimedialne z tekstami czytanymi przez lektora dla osób niepełnosprawnych. Za tą inicjatywą stoi Miejska Biblioteka Publiczna, która również otrzymała dofinansowanie z PROW w wysokości 35 tys. zł. Całkowity koszt publikacji szacowany jest na 54 tys. zł.bp_Sandra_Tokarska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe