Szkolili się w greckich firmach i zakładach

  • 28.07.2021, 08:42
  • Wiktoria Wdowiak
Szkolili się w greckich firmach i zakładach fot. Magdalena Leńczuk
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury wraz z Fundacją Pro Futuro dokonali końcowej ewaluacji projektu, który umożliwił uczniom tej szkoły wzięcie udziału w projekcie Erasmus+. 22 uczniów kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych odbyło staż w greckich zakładach i firmach.

Projekt zrealizowano w ramach porozumienia z Fundacją Pro Futuro oraz partnerem greckim – Olympus Education Service.

Uczestnictwo w projekcie umożliwiło 22 uczniom podjęcie stażu w greckich firmach i zakładach w październiku 2020 roku. Praktyki przyniosły uczniom dodatkową wiedzę i nowe doświadczenia. W trakcie trwania praktyk mieli oni okazję zapoznać się ze sposobem pracy oraz wyposażeniem greckich warsztatów i zakładów mechanicznych. Przyszli mechanicy pod okiem doświadczonej kadry mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności nabyte podczas nauki w Polsce.

W ramach programu kulturowego młodzież z Białej Podlaskiej wraz z opiekunami poznali Grecję i jej kulturę.  Uczestnicy programu mieli okazję zwiedzić Meteory, prawosławne klasztory na wzniesieniach skalnych, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bialczanie wzięli udział w rejsie statkiem, podczas którego nauczyli się tradycyjnych tańców greckich. W trakcie rejsu delfiny cieszyły oczy wczasowiczów swoim widokiem. Mieszkańcy Białej Podlaskiej mieli okazję zjeść obiad na wyspie Skiathos, gdzie nagrywany był kultowy film „Mamma Mia”. Na zakończenie wyjazdu grecki partner zorganizował wczasowiczom wieczór grecki, na którym nie zabrakło tradycyjnych tańców i muzyki.

Każdy z uczestników programu na zakończenie praktyk otrzymał certyfikat potwierdzający ich odbycie. W lipcu młodzież wraz z opiekunami spotkała się w celu ewaluacji projektu. Podczas spotkania każdy uczestnik programu Erasmus+ opowiadał czego nauczył się w Grecji i jakie korzyści płyną z jego wyjazdu. Staż zagraniczny przyniósł uczestnikom przede wszystkim zapoznanie się z zagranicznym rynkiem pracy, poznanie nowej kultury oraz integrację z rówieśnikami i udoskonalenie języka angielskiego.

Wiktoria Wdowiak

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe