Poznali tajniki pracy przy tworzeniu scenariusza

  • 28.07.2021, 09:40
  • Wiktoria Wdowiak
Poznali tajniki pracy przy tworzeniu scenariusza fot. MOK w Terespolu
W Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z Katarzyną Gacek, pisarką i scenarzystką. Uczestnicy dowiedzieli się jak powstaje scenariusz oraz poznali odpowiedzi na swoje pytania.

25 lipca w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu odbyło się spotkanie z Katarzyną Gacek, polską pisarką i scenarzystką, która tworzy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Uczestnicy spotkania poznali odpowiedzi na wiele ciekawych i nurtujących pytań, co jest najtrudniejsze w pisaniu w duecie, jak funkcjonuje branża wydawnicza oraz dlaczego warto sięgać po polską prozę młodzieżową.

Zebrani mieli okazję poznać również tajniki pracy przy tworzeniu scenariusza. Autorka opowiadała zebranej publiczności o tym jak wyglądały jej początki. Katarzyna Gacek zdradziła jak wiele nauczyła ją współpraca z podróżnikiem Markiem Kamińskim. Spotkanie z autorką stanowiło wspaniałą okazję do rozmowy oraz poznania warsztatu scenarzysty. Obecni dowiedzieli się również co składa się na sukces literacki, jakie największe wyzwania stoją przed autorami i dlaczego polska proza nie doczekała się wielu ekranizacji.

Pisarka przybliżyła zebranym tematykę swoich książek, które w przyszłości mogą zostać zekranizowane oraz zaprezentowała publiczności swoje najnowsze wydania. Uczestnicy spotkania zdobyli nową wiedzę z zakresu pisarstwa i tworzenia scenariusza.

Wiktoria Wdowiak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe