Bądź solidarnym z Polakiem uwięzionym w białoruskim więzieniu

  • 02.08.2021, 10:35
  • Aleksandra Bielecka
Bądź solidarnym z Polakiem uwięzionym w białoruskim więzieniu fot. zrzutka.pl
Kierowca tira pochodzący z powiatu bialskiego zderzył się z białoruskim pojazdem wojskowym. Do procesu został osadzony w białoruskim więzieniu. Bliscy zorganizowali zbiórkę pieniędzy, aby pomóc mu przetrwać te trudne chwile.

W środę (21 lipca) po przekroczeniu granicy polsko-białoruskiej, w miejscowości Iwacewicze ciężarówka z bialskiej firmy spedycyjnej zderzyła się z białoruskim pojazdem wojskowym Ural. Samochód należący do białoruskich Sił Obrony Powietrznej wpadł do rowu i dachował. Żołnierz prowadzący pojazd otrzymał natychmiastową pomoc od bialskiego kierowcy, który wezwał także pogotowie. Niestety Białorusin zmarł w szpitalu. Warto wspomnieć, że jeden z uczestników zdarzenia zbiegł. W związku z tym bialczanin obecnie jest w areszcie śledczym w Brześciu. Czeka go rozprawa sądowa poza granicami swojego kraju. Rodzina nie ma kontaktu z uwięzionym. Jedyną osobą, która może się z nim spotkać jest konsul, który także przynosi mu żywność. Kierowca tira miał bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu pojazdów, gdyż w tym zawodzie pracował już 14 lat.

Jak wiadomo warunki w więzienne na Białorusi nie są zbyt dobre, dlatego rodzina i przyjaciele zorganizowali zbiórkę na stronie zrzutka.pl. Pieniądze mają być przeznaczone na zadośćuczynienie dla rodziny zmarłego żołnierza oraz na przeżycie Polaka w białoruskim więzieniu. Składka jest sposobem na ukazanie solidarności z mieszkańcem Białej Podlaskiej. Pieniądze są zbierane jeszcze przez 56 dni.

Aleksandra Bielecka

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Natalia
Natalia 11.08.2021, 12:06
Szkoda człowieka.oby sie udało.
Tomek
Tomek 08.08.2021, 10:33
Ten zawód to porażka. Codziennie ma się w oczach śmierć i prokuratora. Każda chwila może zmienić życie diametralnie. A zarobki nie są adekwatne. Bo tak jak tutaj człowiek przez te lata nie zarobił tyle, żeby się wykupić z tego więzienia. Zawód kierowcy to porażka.
Remek
Remek 11.08.2021, 11:31
A myślisz, że on z tego więzienia może operować swoimi pieniędzmi? Myślisz ze ma dostęp do konta? Białorusy mu dają komputer żeby sobie przelew zrobił?
mno
mno 07.08.2021, 07:05
nikogo nie obchodzi ze siedzi w areszcie....Pewnie mieli jakies podstawy żeby go zatrzymać
Jojo
Jojo 04.08.2021, 22:49
Sorki bardzo ale dlaczego nie podajecie nazwy bialskiego przewoźnika ? Po pierwsze ma z pewnością ubezpieczenie z którego można skorzystać, a po drugie "bialskiego biznesmena" z pewnością stać na taki wydatek bo to jest jakiś ułamek jego zysków. Jak zwykle wszyscy żerują na datkach zwykłych ludzi a grube świnie dalej będą się paść
michalina
michalina 12.08.2021, 21:46
Droga Pani/Panie, zdziwilabys się, o jaki "ułamek" zysków chodzi, bardzo latwo się zagląda do cudzej kieszeni."Grube świnie"- skąd Pani wie, o kogo chodzi? Jakie "grube świnie"? Ludzie zapewniający miejsca pracy? Jad, złość i żółć wylewa się z tego komentarza.... Szkoda kierowcy, zwlaszcza, ze zatrzymal się aby udzielic pomocy (na Białorusi to rzadkosc, wiekszosc kierowców ucieka po wypadku), ale szkoda tez pracodawców- nikt nie pisze o kosztach rozbitego i zatrzymanego na nie wiadomo jak długo auta, uszkodzonego ladunku, o karach za nieterminową dostawę. W tej sprawie kazdy jest poszkodowany.
Arleta
Arleta 11.08.2021, 11:24
Po pierwsze, to ubezpieczenie nie obejmuje wszystkiego, tylko wydatki niezbędne i udokumentowane, a na Białorusi mało co jest dokumentowane. Wydatki w więzieniu w szczególności. Po drugie, przewoźnik podjął wszystkie, nie tylko niezbędne czynności żeby pomóc Jarkowi, wyłożył pieniądze, ale zrobił znacznie więcej, o czym nie będę pisać. Bez jego zaangażowania nie byłoby nawet tej zbiórki. Kierowcy zazwyczaj są pozostawiani samym sobie, a tutaj przewoźnik robi wszystko wszystkimi kanałami żeby pomóc nie tylko Jarkowi, ale też jego rodzinie. I ta pomoc jest ciągle przez przewoźnika świadczona, o czym się nie wspomina bo i nie ma takiej potrzeby- liczy się tylko to, żeby pomóc Jarkowi.
Po trzecie, to, czy kogoś stać na pomoc, czy nie, jest kwestią ocenną. To, że doszło do takiej sytuacji musi oznaczać obowiązek pokrycia wszystkich kosztów przez pracodawcę? Nie. Są ubezpieczenia, jak sam napisałeś, tylko, że nie pokrywają wszystkiego. Dlaczego też nie czepisz się rodziny, że sama nie pokryje tych kosztów? W takiej tragedii widzisz tylko żerujących ludzi? Serio...?
Ty z pewnością też możesz pomóc, zamiast hejtować, nie znając całej sprawy od podszewki.
Życzę Ci takiej samej sytuacji i samodzielności w swoim problemie.
Mino
Mino 04.08.2021, 22:38
Trzeba uważać jak się jeździ ciężarówkami !!! Często są wypadki przez takie auta !!!!

Pozostałe