Sport wypełnił ich wolny czas

• 04.08.2021, 15:31
  • Wiktoria Wdowiak
Sport wypełnił ich wolny czas fot. Gmina Międzyrzec Podlaski
Mieszkańcy wsi wzięli udział w sportowej imprezie pt. „OSP Jelnica Na Sportowo”. Aktywne wydarzenie odbyło się po raz jedenasty, a udział w nim wzięło ponad 150 osób. Uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkami i pucharami. Okoliczność zorganizowana przez Stowarzyszenie OSP Jelnica objęta została honorowym patronatem wójta gminy.

W niedziele (1 sierpnia) odbyła się impreza sportowa, w której udział wzięło ponad 150 osób.Wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie OSP Jelnica. Imprezę sportową honorowym patronatem objął Krzysztof Adamowicz, Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski.

Długość trasy jaką pokonali mieszkańcy Jelnicy i okolic wyniosła 24 km. Przejazd prowadził od Jelnicy przez Przychody, Brzozowicę Małą, Misie, Strzakły i Sawki. Każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkową koszulką. Na sportowców po powrocie z rajdu czekały gorące kiełbaski i woda mineralna.

Po aktywności fizycznej można było podziwiać zbiory broni historycznej i współczesnej Lubelskiego Muzeum Techniki Wojskowej w Jelnicy.

Sportowe aktywności nie miały końca. O godz. 14 rozpoczął się turniej piłki nożnej. Mecze miały miejsce na jelnickim Orliku oraz na terenie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Jelnicy. W sportowych rozgrywkach udział wzięły trzy drużyny Royal Jelnica, Rozrywkowi i Zawodowi. Wszystkie mecze rozegrane między drużynami zakończyły się remisami. O końcowym rozstrzygnięciu zadecydowały rzuty karne.

Turniej zwyciężyła drużyna Zawodowych, drugie miejsce zdobyła drużyna Rozrywkowych, a Royal Jelnica znalazła się na trzecim miejscu na podium. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, które wręczyli Michał Teofilski zastępca wójta, Konrad Tymoszuk, naczelnik OSP Jelnica oraz Jan Szmytko, członek OSP.

Drużyna, która zajęła pierwsze miejsce zdobyła puchar księdza dziekana Józefa Brzozowskiego. Puchar Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofa Adamowicza stanowił nagrodę dla drużyny z drugiego miejsca. Puchar Radnej Gminy Agnieszki Chmielewskiej trafił do drużyny Royal Jelnica.