Studentka bialskiej uczelni triumfuje w Rumunii

  • 10.09.2021, 10:35
  • Karolina Rojek
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kinga Linkiewicz, studentka bialskiej uczelni nie spoczywa na laurach. Wygrała festiwal zagraniczny w Bułgarii, Białorusi, we Włoszech a teraz w Rumunii. Zdobywa pierwsze miejsca na światowych festiwalach, niedawno do kolekcji doszła kolejna wygrana.

Kinga Linkiewicz, pochodząca z gminy Wisznice, studentka Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej, zdobyła pierwszą nagrodę top 3 jury całego festiwalu „Bucharest in music 2021”. 

-Bardzo ciężko było się dostać na ten festiwal. Z Polski dostały się tylko dwie osoby ja i 10 letnia Natalka Kubis. Razem z Natalką reprezentowałyśmy Polskę w swoich kategoriach wiekowych. Trzeciego dnia festiwalu odbyły się preselekcje jury wybierało po 10 finalistów każdej kategorii wiekowej. Kolejnego dnia walczyłam dla Polski o miejsce na podium, które jak się okazało otrzymałam. Występy odbywały się w nowoczesnym centrum konferencyjno- hotelowym World Trade Center Bucharest. Śpiewałam piosenkę z repertuaru Kasi Cerekwickiej „Potrafię kochać” oraz piosnkę z The Police „ Every breath you take” w przeróbce wersji spokojniejszej i smutniejszej.-opowiada Kinga o festiwalu. 

-Finansowo moja uczelnia mi pomogła i gdyby nie Pan rektor nie byłabym w stanie pojechać na ten festiwal.- mówi z wdzięcznością Kinga Linkiewicz

Nie jest to pierwszy tak duży sukces Kingi. Utalentowana mieszkanka powiatu bialskiego uplasowała się na wysokich miejscach na festiwalach zagranicznych między innymi w Bułgarii oraz we Włoszech.

O swojej pasji do śpiewu i nie tylko, Kinga opowiada w naszym programie "Wokół głowy". Zachęcamy do obejrzenia materiału. 

Karolina Rojek

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polonista
Polonista 12.09.2021, 00:49
Zainwestujcie w korektę albo podszkolcie redaktorów, bo tego bełkotu nie da się czytać. Fatalna polszczyzna :(
Grzesiek
Grzesiek 10.09.2021, 17:59
Ładna i do tego mądra😀

Pozostałe