„Srebra Piszczałka” dla bialskiego organisty

  • 13.09.2021, 11:36
  • Aleksandra Bielecka
„Srebra Piszczałka” dla bialskiego organisty foto. Parafia pw. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej
W archikatedrze warszawskiej odbyło się rozdanie „Srebrnych Piszczałek” . Tą nagrodą został uhonorowany bialski organista. Jest to niesamowite wyróżnienie, gdyż statuetkę wręczył sam abp Stanisław Gądecki.

W  poniedziałek (13 września) dr Piotr Karwowski, dyrygent z parafii pod wezwaniem Chrystusa Miłosiernego otrzymał nagrodę „Srebrna Piszczałka”. Statuetkę wręczył przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Uroczystość miała miejsce w archikatedrze warszawskiej, w której znajduje się grób błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Sylwetkę laureata oraz jego zasługi przedstawił kompozytor prof. Dr hab. Paweł Łukaszewski.

„Srebna Piszczałka” jest nagrodą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Dawniej była to nagroda Prymasa Polski. Jest przyznawana za wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój muzyki sakralnej w Polsce. Nagroda jest wręczana co roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej w Warszawie.

Aleksandra Bielecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rodzic
rodzic 13.09.2021, 15:45
Brawo Panie Piotrze!!!
Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że nasze dzieci mają takiego dyrygenta.

Pozostałe